Возняцки се прости с Ролан Гарос 03.06 | 10:50

Бившата номер 1 бе надиграна от естонката Кая Канепи в третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис

От Божидар Азманов

Естонката Кая Канепи спря похода на бившата номер 1 в света Каролине Возняцки и я отастрани още в третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис.

Поставената под номер 9 датчанка загуби с 1-6, 7-6(3), 3-6 от 23-ата в схемата Канепи в изключително драматичен мач, продължил близо три часа игра.

Канепи, която миналата седмица отстрани Цветана Пиронкова на четвъртфиналите на турнира в Брюксел, пласира 46 печеливши удара срещу само 14 на съперничката си и заслужено продължи напред.

В първия сет Возняцки изобщо не можа да се противопостави на 26-годишната си съперничка и успя да спечели само един гейм.

Във втората Канепи взе аванс от два пробива и на два пъти сервираше за победата при 5:2 и 5:4. Естонката обаче пропусна и двата мачбола, след което се стигна до тайбрек. Возняцки го спечели със 7:3 точки и успя да стигне до решителен трети сет.

В него Канепи отново успя да поведе с 5:1, но позволи на съперничката си да намали до 3:5. В деветия гейм обаче Канепи не си позволи грешка и при собствено подаване стигна до успеха при петия си мачбол.

В спор за място на четвъртфинал естонката ще срещне Аранча Рус от Холандия. Канепи вече е достигала веднъж до тази фаза на турнира - през 2008 година.

Рус, която е непоставена, Юлия Гьоргес, номер 25 в схемата, със 7:6(5), 2:6, 6:2 след повече от 2 часа игра. Така 21-годишната холандка записа най-доброто си представяне в турнир от Големия шлем.