Волейболните национали отупаха в Полша в контрола 17.08 | 11:56

"Лъвовете" спечелиха с тайбрек

Българският национален отбор по волейбол записа престижна победа в приятелски мач над един от най-силните европейски състави – Полша – с 3:2 гейма в среща от турнира за купа "Вагнер" в Краков.

В отделните части нашите трикольори спечелиха след 20:25, 25:23, 29:27, 24:26 и 15:13, като победата можеше да дойде и в четвъртия гейм, но "лъвовете" загубиха коцентрация в края и позволиха на домакините да отложат неизбежната загуба.

Момчетата на Пламен Константинов водеха през почти цялата част, но в края пропуснаха мачбол и в комбинация от две грешки дадоха на домакините да спечелят с 26:24. В началото на срещата домакините взеха аванс, който се движеше между 1 и 3 точки, а българите стигнаха до равенството за първи път при 17:17. Но след това поредица на поляците им осигури и частта.

Във втория гейм играта вървеше точка за точка, а след 14:12 българите имаха минимално предивство. Няколко атаки на Цветан Соколов поддържаха съотношението на силите до 23:22. След което грешка на поляците от сервис на Влазли и атака на Виктор Йосифов изравниха геймовете.

Полша заигра много по-успешно в третия гейм и до второто прекъсване имаше солиден аванас от 5-6 точки. Това се запази до 19:19, когато българите подобриха блокадата и през центъра не бе допусната нито една атака. Последва аванс на България за 23:22 с добра атака на Скримов.

Грешките и равенствата продължиха до 27:27, когато грешка на Новаковски и атака на Пенчев при четвъртата възможност осигуриха победата. В четвъртата част българите имаха преднина от 20:18 и 23:21. При 24:24 обаче полаците се възползваха от шанса си и изравниха резултата на 2:2 гейма.