Галатарасай и Челси не излъчиха победител 26.02 | 23:57

Двата отбора завършиха наравно 1:1 в Турция

От Краси Киров

Галатасарай стигна до равенството 1:1 с отбора на Челси в първа среща от 1/8 финалите на Шампионската лига.

Срещата се игра на "Али Сами Йен" пред повече от 50 хиляди фанатизирани фенове на турския гранд.

Двубоят бе много драматичен и предложи много съперничества по терена. Гостите от Лондон започнаха много добре двубоя и поведоха още в 9-та минута след бърза контра и попадение на Фернандо Торес.

Андре Шюрле напредна по лявото крило и намери добре Аспиликуета в наказателното поле. Защитникът само продължи топката към Торес, който я промуши във вратата между двама защитника за 1:0

Турският гранд трудно намираше себе си в началните минути. Постепенно домакините взеха владеенето на топката, но Челси не спираше да прави бързи и опасни контри.

През второто полувреме вече Галатасарай изравни играта и дори взе заигра по-добре. Това доведе до изравнителен гол дело на защитника Аурелиен Чеджу в 64-та минута. Бранителят бе най-съобразителен след центриране от корнер. В тези минути турците търсеха обрата и владееха инициативата.

След това Жозе Моуриньо направи две тактически смени и върна своя отбор в по-задни позиции като насити халфовата линия. Това уби бързото темпо на двубоя и до края не се случи почти нищо интересно.

Подробности от двубоя с видео и снимки може да видите в Sporta.bg.