Георги Иванов с национален рекорд на Световното 07.03 | 22:13

Българинът остана на пето място в тласкането на гюле

От Божидар Азманов

Георги Иванов направи най-добрия резултат в своята кариера на Световното първенство по лека атлетика зала в полския град Сопот. В третия си опит от финала Иванов записа 21.02 метра, а с това подобри националния рекорд в тласкането на гюле

Предишното върхово постижение отново бе поставено от Георги Иванов, а това стана през миналия месец в Добрич и бе 20.81 метра. Това обаче стигна само за пето място в крайното класиране.

Шампион стана американецът Райън Уайтинг с постижение – 22.05 метра, а втори е Давид Шорд от Германия с 21.79.

Георги Иванов направи общо четири фаула и два успешни опита -  20.08 метра и 21.02 метра. В един момент от състезанието той бе на позиция за бронзов медал, но след това двукратният олимпийски шампион Томаш Майевски от Полша измести нашият атлет само с 2 сантимера. В крайна сметка с 21.26 бронза грабна новозеландецът Томаш Уолш.

За Иванов това бе дебют на Световно първенство в зала, при който той се превърна в първият ни състезател на финал на подобен форум.