Германия излъга Франция и е на полуфинал на Мондиал 2014 04.07 | 21:01
Хумелс герой за Бундестима

Германия е първият полуфиналист на Световно първенство 2014, след като възпитаниците на Йоахим Льов изиграха отличен тактически двубой и излъгаха с 1:0 Франция в европейското дерби от четвъртфиналите в Бразилия.
Единственото попадение в срещата падна след удар с глава във фаталната за "петлтите" 13', когато Хумелс надскочи Варан и остави безпомощен Лорис. Френските футболисти претендираха за нарушение срещу защитника на Реал Мадрид.
Основната причина за загубата на Франция се оказа подобрената защита, която пусна Йоахим Льов. Той излезе в познатото 4-2-3-1, но върна Филип Лам на десния бек и постави Матс Хумелс в средата на защитата, а освен че отбеляза гол, звездата на Борусия се справи отлично с опазването на Карим Бензема.
В 9-тото си поредно участие на четвъртфинал Германия успя да се класира за 13-ия си полуфинал в историята. Отборът неизменно е част от топ 4 от 2002 година насам, но в нито един случай тимът не триумфира с титлата.
За Франция остава успокоението, че след провала на Мондиал 2010 в ЮАР отборът мина груповата фаза и се класира сред топ 8 в турнира.
Мирослав Клозе не успя да се пребори за 16-ия си гол на Световни първенства, след като започна титуляр за пръв път в Бразилия, но не успя да отправи нито един точен удар за 68-те минути, в които игра.
В полуфиналите Германия чака своя съперник, който ще бъде определен в срещата Бразилия - Колумбия. Мачът почва в 23:00 часа.
Водещи
-
Павел Поппандов: Погледнете в парламента колко мъртви души има
Актьорът е убеден, че не сме готови за еврозоната, и не скри симпатиите си към президента...
04.07 | 21:00
-
Задават се летни бури и температури над 40 градуса
Кулминацията на настоящия горещ цикъл ще е в началото на предстоящата седмица
04.07 | 20:41
-
Двойна експлозия на безиностанция в Рим, 45 ранени
Двама от пострадалите са в тежко състояние
04.07 | 20:20
-
Драстично е намалял бежанският поток през българо-турската граница
Това заяви австрийският федерален министър на вътрешните работи Герхард Карнер, който заедно с...
04.07 | 20:00
Най-четени
-
Ванга: 2025 ще отбележи началото на събития, които в крайна сметка ще доведат до гибелта на човечеството
Оказва се, че 2026 г. ще бъде началото на края. В частност Баба Ванга е предсказала, че в...
04.07 | 12:15
-
Мара Отварачката: Готова съм да даря Теодор с дете!
В началото тя ще сключи брак с новата си любов Теодор в България, а самото тържество ще бъде...
04.07 | 17:45
-
Напрежение пред парламента по време на протеста против еврото
Междувременно протестиращите настояват за оставка на правителството.
04.07 | 12:59
-
Очаква се до седмици да стане ясно дали Делян Пеевски ще бъде обявен за единствен председател на ДПС
Адвокатите на Пеевски поискаха, а прокуратурата не възрази, Софийският градски съд да впише в...
04.07 | 11:45