Глобиха Григор Димитров с 2000 долара 01.12 | 10:33
Причината е спречкване със съдията след полуфинала в Хелзинки

Най-добрият български тенисист в момента Григор Димитров бе глобен с 2000 долара след участието си на турнира от сериите "Чалънджър" в Хелзинки. Причината е остро поведение от страна на хасковлията към рефера на полуфиналния му мач срещу литовеца Рихард Беранкис.
"Имаше горещи моменти на чалънджъра в Хелзинки, когато Димитров бутна австрийския съдия Даниел Инфангер и му повиши тон. Ситуацията имаше потенциала да стане далеч по-лоша, но италианският колега на Инфангер застана между двамата", пишат медиите във Финландия.
Някои от официалните лица на двубоя и голяма част от феновете станали свидетели на случката, която се разиграла след края на срещата. Причината за реакцията на Димитров по всяка вероятност е била, че отсъжданията при спорни ситуации винаги бяха в полза на Беранкис.
"В този спорт неприкосновеността на съдията е свещена. Може да не е бил съгласен с него, но това прекрачва границите", коментира президентът на асоциацията на финландските съдии Анти Айне, който е един от свидетелите на инцидента.
Григор Димитров е глобен с 2000 щатски долара, които ще бъдат приспаднати от 5375 евро, които му се полагат от наградния фонд за участието му на полуфинал. Директорът на турнира заяви, че е възможно от асоциацията на професионалните тенисисти АТР да предприеме и други мерки срещу 19-годишния българин.
Водещи
-
Държавният глава заяви, че основната фигура в парламентарната република е сведена до плод и зеленчук
Призив към депутатите
16.10 | 14:00
-
Забраната за социални мрежи под 15 години предизвика буря от реакции
Между свободата и сигурността
16.10 | 13:30
-
Политолози: Управляващите ще оцелеят с „малко рестартче“ вместо с нови избори
ГЕРБ и партньорите не искат предсрочен вот, защото рискуват да отворят терен за президентски...
16.10 | 13:15
-
Георги Тошев с първа реакция след голямата бомба за Венета Райкова
"Животът подрежда!" - написа Тошев.
16.10 | 13:00
Най-четени
-
Пеевски: Говорих с премиера. Каза, че до понеделник щели да решат какво ще правят
Предполагам, че Желязков изчаква Борисов. Всичко е в неговите ръце - той ще реши дали ще...
16.10 | 10:45
-
Президентът до НСО: Ще пътувам с личния си автомобил
Публикуваме писмото на държавния глава без редакции
16.10 | 09:30
-
Планиран и заснет на видео: Жесток побой на ученичка от ревност 2
Момичето е споделило, че няма проблеми в класа си.
16.10 | 10:59