Гордост за България! Параатлетите ни се прибраха със седем медала 01.11 | 17:11
Девет достойни българи ни представиха на Световното първенство за хора с увреждания
България се нареди на 20-о място в класирането по медали на завършилото снощи Световното първенство по лека атлетика за спортисти с увреждания в Доха (Катар).
Националите заслужиха три златни, един сребърен и три бронзови отличия. Общо девет българи, шест мъже и три жени, се включиха в състезанията.
На шампионата на планетата, който приключи преди ден световни титли завоюваха Стела Енева в тласкането на гюле (F57), Мустафа Юсеинов в хвърляне на копие (F55) и Ружди Ружди в тласкането на гюле (F55), който постави и рекорд на първенството с резултат 11,81 метра. Златните отличия на Енева и Ружди им донесоха и директни квоти за Параолимпийските игри в Рио де Жанейро догодина, но отпадането от олимпийската програма на хвърлянето на копие лиши от квота шампиона Мустафа Юсеинов.
Стела Енева спечели още сребърен медал в мятането на диск, а Дечко Овчаров бронзов в същата дисциплина. Даниела Тодорова завоюва две бронзови отличия в хвърлянето на копие (F56) и тласкането на гюле (F55). Само 4 сантиметра не достигнаха на Радослав Златанов, за да се окичи с медал в скока на дължина (Т13) и с резултат от 6,61 метра зае четвъртото място. С подобрени лични резултати на гюле и хвърлянето на копие младата ни надежда Георги Киряков зае съответно десето и девето място в класирането. Доайенът сред параатлетите ни Иванка Колева е с осмо място в тласкането на гюле (F57) и девето в мятането на диск.
Представителите на Китай, които бяха с най-многобройната група от 79 спортисти, завършиха на първо място в класирането по медали с 41 златни, 26 сребърни и 18 бронзови.
Атлетите на Русия останаха втори с 24 златни, 21 сребърни и 24 бронзови, а състезателите от САЩ са трети с 13 златни, 16 сребърни и 10 бронзови. Общо 1230 лекоатлети с увреждания, 803 мъже и 427 жени, се състезаваха в 212 дисциплини на шампионата.
Водещи
-
Испанската EFE: България, една от най-бедните и корумпирани страни в ЕС, отново потегля на избори
От агенцията отбелязват, че партията „Алианс за права и свободи“ е върнала днес на президента...
16.01 | 12:15
-
Обявени са девет свободни места за учители в Софийска област
В детска градина „Детелина“ в Самоков и детската градина в село Осиковица, община Правец,...
16.01 | 13:15
-
Над 377 тона отпадъци извозени за ден от трите най-засегнати района на София
Допълнително е включена и специализирана техника за обемни отпадъци.
16.01 | 12:59
-
Костадинов: Радев по най-бързия начин да назначава служебния кабинет и да насрочва изборите
По темата с промените в Изборния кодекс Костадинов посочи, че ако са такива, каквито предвижда...
16.01 | 12:30
Най-четени
-
Протест за ефективни присъди преди делото срещу Габриела и Красимир
От 10 часа пред сградата на съда в София ще се проведе и протест с настояване за "максимално...
16.01 | 09:45
-
Третият мандат: АПС ще помогнат на Радев с "графика" за изборите?
Според експертите АПС ще помогнат на Радев с "графика" за изборите, като задържат мандата.
16.01 | 09:30
-
10-годишният Симеон спечели приза "Читател на годината", балансирайки между традиционните романи и интерактивните технологии
Внос на навици от Англия
16.01 | 11:15
-
Пожар в столичния квартал „Свобода“ взе три жертви
Огънят е избухнал към 3:00 ч. в петък сутринта
16.01 | 11:01