Гранж спечели слалома в Кицбюел 23.01 | 17:25
Второто място на Ивица Костелич в дисциплината му носи титлата в комбинацията
Французинът Жан-Баптист Гранж спечели слалома в австрийският зимен център Кицбюел, валиден за Световната купа по ски-алпийски дисциплини. Гранж бе втори след първия манш, но даде най-добро време във второто спускане и с общо 1:40,93 минута отне победата от лидера в генералното класиране Ивица Костелич.
Успехът на Гранж е осми в кариерата му и втори за сезона в Световната купа, като седем от победите на французина са извоювани в слалома. Хърватинът Ивица Костелич водеше след първия манш, но остана втори в крайното класиране с общо време 1:41,21. Трети се нареди олимпийският шампион Джулиано Рацоли (Италия) с 1:41,62.
Второто място в днешния слалом позволи на Костелич да спечели комбинацията. Хърватинът бе 11-и във вчерашното спускане и днешното второ място в слалома му позволи да триумфира в комбинацията и да увеличи аванса си на върха в генералното класиране за голямата Световна купа.
Ивица Костелич е убедителен лидер с 930 точки, следван от Аксел Лунд Свиндал (Норвегия) с 585 точки и Дидие Кюш (Швейцария) с 573 точки. Състезаващият се за България Килиан Албрехт стартира в слалома в Кицбюел, но не завърши първия манш.
Водещи
-
Правителството обмисля прогресивно облагане на жилищата
Премиерът предупреди за възможен скок на наемите
18.06 | 17:59
-
АЕЖ иска разследване на заплахи срещу журналиста Димитър Стоянов
Институционален отказ и дела шамари
18.06 | 17:40
-
Регионалният министър: Във Варна масово са си позволявали да се строи незаконно
За цялата местност Баба Алино регионалният министър съобщи, че е констатирано незаконно...
18.06 | 17:20
-
Специалистите от ВМА са извършили чернодробна трансплантация на 58-годишна жена
Донорът е мъж на 46 години. Операцията е извършена вчера и е протекла добре.
18.06 | 17:00
Най-четени
-
Румен Радев: Държавата няма ресурс сама да изгради всички магистрали
Няма как да имаме силна и модерна държава, ако имаме слаби региони, отбеляза той
18.06 | 12:45
-
Петкова: България е на прага на окончателното излизане от „сивия списък“
В сряда беше съобщено, че MONEYVAL е приключил Петия оценителен кръг за България и страната ни...
18.06 | 11:59
-
Какъв документ е необходим, освен паспорта на детето, ако то е под 18 г. и пътува до Гърция с роднини
При съмнение Гранична полиция може да извърши полицейска проверка на МПС
18.06 | 14:15
-
Румен Радев: Войната отдавна излезе извън окопите и се разпростря върху икономиката, енергетиката, спорта, културата
Министър-председателят постави акцент върху отстояването на интересите на България, особено в...
18.06 | 15:15