Григор Димитров загуби битката на талантите с Нишикори 08.01 | 09:48
Следващият съперник на Гришо на демо турнира в Куойнг е Фернандо Вердаско
Първата ракета на България Григор Димитров започна със загуба участието си на демонстративния турнир "AAMI Classic" в Куойнг, след като отстъпи в два сета - 6-7(5), 4-6 на друг прогресиращ млад тенисист - 17-ия света Кеи Нишикори.
Срещата е много оспорвана, но японецът бе по-съсредоточен и прецизен в действията си, а най-важното бе, че допускаше много по-малко грешки от две години по-младия си съперник. Първият сет бе много равностоен и трябваше да бъде решен след изиграването на тайбрек, спечелен без проблеми от Нишикори със 7:5 точки, след като японецът имаше четири мачбола при 6:2.
Вторият сет бе решен само с един пробив, дело на Нишикори в началото на втората част за 3:1, след което японецът задържа преднината си до края, печелейки сета с 6-4, а с това и мача.
Схемата на турнира в Куйонг е направена така, че публиката да може да се наслади на колкото се може повече тенис, ето защо, въпреки че допусна поражение, Гришо продължава участието си в надпреварата и утре, когато ще се изправи срещу Фернандо Вердаско, докато Нишикори ще играе полуфинал с Томаш Бердих.
Испанецът загуби първия си мач от Томаш Бердих (5-7, 2-6), като чехът ще срещне Нишикори на полуфиналите.
В турнира участват осем тенисисти, като освен четиримата споменати в схемата са още Станислас Вавринка, Ришар Гаске, Жил Симон, и младият австралиец Джордан Томпсън, заменил в последния момент легендата Лейтън Хюит.
Водещи
-
Кузман Илиев: Случващото се с „Лукойл“ е погребението на българската демокрация
С това решение, взето за 26 секунди, управляващите се изплюха в лицето на демократичния човек...
11.11 | 21:00
-
Президентът наложи вето на промени в Закона за отбраната
Държавният глава казва в мотивите си, че те могат да задълбочат проблема с недостига на...
11.11 | 20:30
-
Москва ще проведе тестове на ядрено оръжие, ако и другите ядрени сили го направят
Това заяви руският външен министър Сергей Лавров
11.11 | 20:15
Най-четени
-
Авария спря осветлението и в двете тръби на тунел "Големо Бучино"
Подмяна на осветителните тела беше извършена миналата година
11.11 | 13:10