Григор Димитров излиза срещу Гърция 25.03 | 12:22
Най-добрият ни тенисист ще играе за България на "Купа Дейвис"
Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще се състезава за България и е представи страната ни в предстояшите битки с Гърция.
Капитанът на България за Купа "Дейвис" Тодор Енев обяви състава за двубоя срещу Гърция в Атина от 4-6 април, който е за оставане във втора група на Евро-африканската зона.
Първа ракета ще бъде Григор Димитров, който е №16 в световната ранглиста. Останалите избраници на Енев бяха в състава и за мача срещу Финландия в Хелзинки в първия кръг (2-3). Това са Димитър Кутровски, Тихомир Грозданов и Динко Халачев.
"Оптимист съм за срещата в Атина. Имаме сили и възможности да победим. Присъствието на Григор е голям плюс за нас и голямо вдъхновение за всички в отбора. Лагерът преди двубоя започва днес в Българския национален тенис център", заяви капитанът Енев.
Срещата Гърция - България ще бъде на червени кортове в Тенис клуб "Илиопулис".Домакините още не са обявили официално своя състав, като срокът за това е до края на деня.В първия кръг гърците загубиха с 1-3 от Босна и Херцеговина в Сараево.
Капитанът Георгиос Каловелонис повика за тази среща тенисисти, които са извън топ 500 на световната ранглиста. Това бяха Александро Якупович, Маркос Каловелонис, Харалампос Капоянис и Константинос Микос. В мача не взе участие първата ракета на Гърция Теодорос Ангелинос, който е №283 в класацията на АТР.
Водещи
-
Потресаващи разкази след убийството на Митко от Цалапица
"Нищо, брат. Бих го. Обърна очите и умря"
28.12 | 18:00
-
Брижит Бардо в кадър: Сексимволът, легендата и бунтарката
„Кралица Бардо стои там, където свършва моралът“, пише френската писателка Маргьорит Дюрас...
28.12 | 17:40
-
Заради силния вятър: Изолация се срути върху гаражи и пътека до жилищен блок в Асеновград
„Беше като взрив“, твърдят хора от блока.
28.12 | 17:00
Най-четени
-
Мирослав Пешлов: Влизането в еврозоната не спира българите да пътуват
Турция и Сърбия са лидери за празниците
28.12 | 09:45
-
С 30 000 по-малко навлизания на замърсяващи автомобили в „малкия ринг“ в столицата за декември
СО предвижда и девет многоетажни квартални паркинга
28.12 | 13:45
-
Сценарият Румен Радев да използва новогодишното си обръщение, за да обяви старт на партиен проект, е малко вероятен
Първо, новогодишното обръщение е празничен формат и институционален акт на държавния глава
28.12 | 13:58