Григор Димитров надигра Робин Хаасе на старта в Индиън Уелс 10.03 | 07:55

Българинът се справи в два сета след 6:4, 6:3

Българинът Григор Димитров започна с победа участието си на турнира от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс

Най-добрият български тенисист се справи със съпротивата на Робин Хаасе (Холандия) в два сета – 6:4, 6:3.

С тази победа Гришо се класира за третия кръг, където ще излезе срещу познатия Ернест Гулбис. Интересното е, че двамата вече играха два пъти са последния месец. Първо латвиеца спечели в Ротердам, но след това Гришо триумфира по пътя към титлата в Акапулко.

Гришо започна трудно срещу 46-ия Робин Хаасе, като допусна пробив в третия гейм. Българинът коригира бързо играта си и веднага върна пробива в следващия гейм. Хаасе спаси три точки за пробив, но допусна две грешки след това.

Григор Димитров заигра още по-стабилно след пробива и при резултат 5:4 успя да стигне до два сетбола, а с първия затвори и сета.

Българинът доминираше във втория сет. Хаасе успя да удържи до 2:2 преди Гришо да вземе гейм на нула и да направи пробив. След това той спечели подаванията си и затвори мача без никакви проблеми.

Това е втора победа за българския тенисист над Робин Хаасе. Той ще играе с Ернестс Гулбис за място в четвъртия кръг.