Григор Димитров остава номер 13 в света 23.06 | 11:24
Българинът започва участието си на Уимбълдън днес
Ракета номер 1 на България Григор Димитров остава на 13-та позиция в ранглистата на АТР през тази седмица.
На 15 юни Димитров триумфира с първата си титла на трева на турнира в Лондон, след което си взе кратка почивка преди мачовете на Уимбълдън, които стартират днес.
Така българинът запазва актива си от 2595 точки и остава на 130 пункта от влизане в топ 10. При добро представяне на третия турнир от Големия шлем за годината хасковлията може да попадне сред първите десет още в следващото издание на Световната ранглиста.
През миналата година Димитров стигна до втория кръг в най-престижната надпревара на трева и има да защитава само 45 точки. В Лондон той ще стартира срещу американеца Райън Харисън, който през тази седмица се смъкна с цели 10 места в ранглистата на АТР и вече е под номер 150. Мачът ще започне около 17 часа българско време.
В топ 10 на световната ранглиста няма промени. С 12500 пункта е Рафаел Надал, следван от Новак Джокович и Станислас Вавринка. Десетката допълват Роджър Федерер, Анди Мъри, Томаш Бердих, Давид Ферер, Хуан Мартин Дел Потро Милош Раонич и Ернестс Гулбис.
Водещи
-
Илияна Йотова: Трябва да спрем с този нихилизъм към собствената ни памет
155 години на Българската екзархия означават 155 години българска държавност, каза още тя
27.12 | 17:59
-
Продължават проблемите с електрозахранването в Северозападна България
Заради натрупалия сняг и образувалия се лед по проводниците, няколко селища във Врачанско бяха...
27.12 | 17:45
-
Дни преди официалното приемане на еврото в България на 1 януари 2026 година, обменните бюра в Одрин предприеха знакова промяна
Краят на една епоха
27.12 | 17:15
Най-четени
-
Платете битовите си сметки сега: от 29 декември до 5 януари плащането ще е затруднено
Причината е смяната на левовете с евро
27.12 | 11:15
-
Азис поиска 100 бона хонорар за Нова година!
Чалга кралят настоява за огромна сума, за да отклони ангажиментите и да си стои у дома.
27.12 | 13:45
-
Шон „Диди“ Комбс ще посрещне 2026 г. зад решетките с меню, богато на протеини
Вечерята ще включва паста с доматен сос и кюфтета, със салата и чеснов хляб като гарнитура,...
27.12 | 11:30
-
Васил Терзиев: Витоша не може да се развива на части, има нужда от цялостна визия
Над 130 доброволци се включили в 8 акции от август до ноември. Това е силата на общността,...
27.12 | 13:15