Григор Димитров отстрани Монфис на "Уимбълдън" 06.07 | 09:45
Най-добрият български тенисист се справи в петък с 6:3, 6:4, 6:3 с французина Гаел Монфис в третия кръг на надпреварата в Лондон и за четвърти път в своята кариера достигна до най-добрите 16. Мачът продължи само час и 47 минути.
Поставеният под №10 в схемата Димитров не показа никакви колебания срещу 37-годишния Монфис, въпреки 16-те аса на французина и постигна втората си победа над него в общо шест мача.
Българинът не допусна да загуби подаването си нито веднъж, а във всеки от първите два сета направи по един пробив. В оказалия се последен трети сет Димитров спечели още два пъти сервиса на Монфис, с което сложи край на участието на французина в турнира.
За място на четвъртфиналите Григор Димитров ще играе с победителя от мача между поставения под номер 5 в схемата Даниил Медведев от Русия и германеца Ян-Ленард Щруф.
Водещи
-
След изминалия валежен период, в понеделник и вторник времето ще е сухо
В ранните часове и през двата дни ще има условия за мъгли, а температурите ще се движат около...
24.11 | 11:30
-
Заплатите в България - рекорди и предупреждения
Разликата в посоката на движение между секторите очертава разнопосочни тенденции. Едни отрасли...
24.11 | 11:15
-
БАБХ с нов директор
Д-р Милушева притежава две магистърски степени - по ветеринарна медицина и по санитарна...
24.11 | 10:59
-
Арестуваха победител от "Хелс Китчън"
Един от най-популярните участници в "Хелс Китчън" – пернишкият готвач Станислав Иванов,...
24.11 | 10:45
Най-четени
-
БАБХ с нов директор
Д-р Милушева притежава две магистърски степени - по ветеринарна медицина и по санитарна...
24.11 | 10:59