Григор Димитров с тежка загуба още на старта на Australian Open 14.01 | 07:32
Гришо претърпя поражение с 4:6, 2:6, 4:6 от поставения под номер 32 в основната схема Жулиен Бенето (Франция)
Най-добрият български тенисист Григор Димитров приключи участието си на сингъл на Australian Open, след като допусна загуба с 4:6, 2:6, 4:6 от поставения под номер 32 в основната схема Жулиен Бенето (Франция) още на старта на надпреварата в Мелбърн.
Гришо не успя да се противопостави на опитния французин и претърпя тежко поражение, като това бе трети мач между двамата и първа победа за Бенето.
Срещата започна по възможно най-добрия начин за българина, който проби съперника си още в първото му подаване и поведе с 3:0. След това обаче Бенето спечели следващите пет гейма, пробивайки на два пъти сервиса на Гришо, преди 21-годишният хасковлия да спре серията му, за да доведе нещата до 4:5. Последва бърз гейм в полза на французина, с който той затвори първия сет в своя полза - 6:4.
До края на мача Жулиен Бенето бе пълен господар на корта, като във втората част направи още два пробива, за да се поздрави с бърз успех с 6:2, а в целия сет Григор Димитров дори не успя да достигне до точка за пробив.
Оказалият се последен трети сет бе най-равностоен, като двамата тенисисти спечелиха първите си три подавания за 3:3, след което Бенето реализира петия си пробив в мача и при 5:4 сервираше за победата. Гришо имаше шанс да се върне в мача, след като поведе с 40:15 и имаше две възможности за пробив, но в крайна сметка французинът успя да измъкне подаването си и да затвори сета с 6:4, а с това и мача.
Така Григор Димитров приключи безславно участието си на сингъл в Мелбърн, а Жулиен Бенето продължи към втория кръг, където ще срещне победителя от двубоя между сънародника си Едуард Роже-Васлен и преминалия през квалификациите белгиец Рубен Бемелманс.
За Гришо остава утехата, че все пак продължава участието си на Australian Open на двойки, където заедно с партньора си Маркос Багдатис (Кипър) ще срещнат Матьо Ебдън (Австралия) и Райън Харисън (САЩ) в първия кръг.
Водещи
-
Стотици близки, приятели и почитатели изратиха Калин Терзийски в последния му път
"Моят човек тръгна", лаконично кратка бе в скръбта си Ивана - майката на детето му и жената,...
24.01 | 18:00
-
В България вечеряме в ресторант за 40 евро, в Швейцария за 160
Статистика сравянва тристепенно меню в европейски градове
24.01 | 17:20
-
Огромна зимна буря минава над Северна Америка
Код за опасно време в 16 щата за 170 милиона американци
24.01 | 16:59
Най-четени
-
България внася 9 пъти повече зеленчуци и 5 пъти повече плодове, отколкото изнася
Само за първите осем месеца на миналата година у нас са влезли над 68 хиляди тона домати,...
24.01 | 11:00
-
Край на смяната на левовете в евро в чейндж бюрата
Това става ясно от изменения в наредбата, публикувана в Държавен вестник
24.01 | 10:00
-
Ген. Атанасов: Цяла Западна Европа знае, че Румен Радев е адепт на Путин
Няма никакви условия нашата коалиция да си сътрудничи с него, категоричен е лидерът на ДСБ
24.01 | 11:40