Гришо е на полуфинал в Ротердам 16.02 | 15:58

За място на финала българинът ще играе срещу номер 4 в схемата Давид Гофен

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров се класира за втори път след 2013 година за полуфиналите на турнира в зала в Ротердам с награден фонд 2 милиона евро.

Поставеният под номер 2 Димитров пласира 12 аса при успеха над руснака Андрей Рубльов с 6:3, 6:4 за 76 минути.

С победата 26-годишният хасковлия си гарантира завръщане на четвъртото място в световната ранглиста, от което ще измести германеца Александър Зверев.

Българинът беше солиден на сервис срещу 34-ия в света Рубльов в първия сет, който спечели с единствен пробив в четвъртия гейм.

Във втората част Димитров отрази по един брейкбол в четвъртия и в осмия гейм, а между тях проби за 4:3, което се оказа решаващо.

Така той си осигури 99 065 евро и 180 точки за световната ранглиста, в която в момента заема петата позиция.

За място на финала българинът ще играе срещу номер 4 в схемата Давид Гофен (Белгия), който спечели без игра срещу отказалия се поради заболяване Томаш Бердих (Чехия).

Двамата за последно се срещнаха в мача за титлата на финалния турнир на АТП в Лондон през ноември, когато Димитров спечели със 7:5, 4:6, 6:3, за да запише петия си успех в шест мача срещу съперника.

Единствената победа на Гофен обаче е именно в Ротердам през миналия сезон с 6:4, 1:6, 6:3 на четвъртфиналите.