Гришо започна с победа в Стокхолм 16.10 | 07:41
Днес българинът отново излиза на корта в надпреварата на двойки
Най-добрият български тенисист Григор Димитров започна с победа участието си на турнира в Стокхолм, след като се наложи с 6:3, 6:4 над румънския квалификант Мариуш Копил. Така 22-годишният хасковлия сложи край на неприятната се серия от четири поредни загуби и се класира за осминафиналите.
Без да блести Гришо взе своето срещу 137-ия в света Копил, като класата на българина си каза думата. Два пробива решиха изхода на първия сет, а във втория Димитров проби подаването на съперника си в десетия сет, с което грабна и победата в мача.
За място на четвъртфиналите Григор ще спори с 196-сантиметровия германец Ян-Ленард Щруф, който елиминира друг квалификант - Милош Секулич след категорична победа с 6:3, 6:0.
В момента Щруф заема 117-то място в световната ранглиста, а в досегашната си кариера има едва 14 ATP мача. Двамата с Гришо вече са се срещали - през 2010 г. на Фучърс в Дортмунд, когато българинът бие със 7:5, 7:5.
Мачът на Григор Димитров с германския гигант ще бъде в четвъртък, а точният час ще стане ясен по-късно днес, когато организаторите публикуват програмата за деня.
Гришо обаче няма да си почива, а ще излезе на корта и днес, защото започва участието си в надпреварата на двойки, където ще си партнира с Жереми Шарди.
В първия кръг българо-френският дует се изправя срещу испанците Фернандо Вердаско и Давид Мареро. Мачът е четвърти в програмата на корт №1 и ще започне след 18:00 часа българско време.
Водещи
-
Фалшиви евробанкноти са иззети при опит да бъдат прокарани в обращение в Пловдив
В четвъртък следобед от офис на финансова институция на територията на жилищен район „Тракия“...
23.01 | 17:59
-
Радев: Не могат да спрат вълната, много сме и сме заедно
Румен Радев е български генерал-майор от Военновъздушните сили. Стига до поста командващ ВВС.
23.01 | 17:40
-
Деси Радева с първи думи след оставката
Както стана ясно, днес Румен Радев напуска президентството и правомощията на държавен глава...
23.01 | 16:59
-
Грипната епидемия в област Добрич няма да бъде удължавана
При поява на симптоми на грип или ОРЗ от РЗИ – Добрич апелират да се търси лекарска помощ,...
23.01 | 16:45
Най-четени
-
Кой е мъжът на президента Илияна Йотова?
Илияна Йотова официално стана първата жена президент на България
23.01 | 13:42
-
Иван Демерджиев направи безпрецедентна заявка за масова кадрова чистка в системата на МВР, ако отново оглави ведомството
Бившият вицепремиер атакува кабинета "Желязков" заради пакта с Тръмп
23.01 | 10:15