Гришо надви китаец в 5-сетов трилър и се класира за третия кръг на "Уимбълдън" 04.07 | 20:00

От iNews

Григор Димитров победи китаеца Юнченг Шан в 5-сетов трилър на "Уимбълдън" с резултат 5:7,6:7,6:4,6:2,5:3, предаде Gong.bg. Така българинът се класира за третия кръг на турнира.

Димитров направи 19 аса, като така завърши с 89% спечелени точки от първи сервиз.

Мачът започна равностойно, като и двамата състезатели печелеха сервис геймовете си. Китаецът обаче успя да пробие за 6:5, след което затвори сета със 7:5. През втория сет Шан поведе с пробив, но Григор успя да го върне и се стигна до тайбрек. В него Григор направи една двойна грешка, която се оказа напълно достатъчна, за да загуби и втория сет. В третия сет пробив за българина в 5 гейм му донесе предимство и той затвори частта с 6:4. В четвъртия сет Григор повиши нивото си още и направи 2 пробива за крайното 6:2.

В решаващия сет хасковлията проби още в първия гейм и запази преднината си до края, като затвори сета, а с него и мача с 6:4

В 3 кръг на "Уимбълдън", Григор ще се изправи срещу Гаел Монфис, който победи Стан Вавринка с 3:0 сета.