Гришо прегази Маю и е на 1/4-финалите в Бризбейн 05.01 | 12:23

В следващия кръг Димитров се изправя срещу Доминик Тийм

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на тенис турнира от серията ATP в австралийския град Бризбейн, след като в двубой от втория кръг прегази Никола Маю. Българинът се наложи над французина с 6:2, 6:4, а мачът продължи само 66 минути.

Димитров, който е поставен под номер 7 в основната схема на турнира, не срещна никакви проблеми и взе реванша от Маю за отпадането си на двойки от същия съперник само преди ден.

Гришо започна мача с пробив още в първия гейм, а в петия ппроби за втори път съперника си и поведе с 4:1. Това се оказа достатъчно за приключването на първия сет в негова полза за 27 минути.

Във втория сет играта бе по-равностойна, но при резултат 3:3 българинът успя да направи нов пробив, което го изведе на пътя на победата, предаде бТВ.

В следващия кръг съперник на нашия тенисист ще бъде австриецът Доминик Тийм, поставен под номер 4 в основната схема. Тийм се класира за четвъртфиналите, след като се наложи със 7:6(5), 6:3 над представителя на домакините Сам Грот.