Давид Ферер и Томи Хаас ще определят единия финалист в Маями 28.03 | 09:02

От Мариян Найденов

Испанецът Давид Ферер и германецът Томи Хаас ще определят единият финалист на Мастърса в Маями с награден фонд 4 169 090 долара.

На четвъртфиналите, поставеният под номер 3 в основната схема Ферер победи австриеца Юрген Мелцер с 4:6, 6:3, 6:0 и се класира за полуфиналите в Маями за трети път в кариерата си.

Испанецът, който има вече две титли от началото на годината, допусна четири пробива в мача, но в решителния трети сет не даде нито гейм на съперника си. Загубата пък сложи край на серията на Мелцер от девет поредни победи.

Германският ветеран Томи Хаас, който вчера хвърли бомбата в турнира, отстранявайки световния номер 1 Новак Джокович, продължи да жъне победи, след като се наложи над Жил Симон с 6:3, 6:1.

Хаас нямаше никакви проблеми и стигна до успеха с четири пробива. 15-ия в схемата германец, който ще навърши 35 години на 3 април, е най-възрастният тенисист отстранил действащ номер 1 в света за последните 30 години.

Останалите два четвъртфинала - Анди Мъри - Марин Чилич и Томаш Бердих - Ришар Гаске, ще се играят тази вечер.