Данаил Петров завърши на 60-о място, Спас Гюров се отказа 28.07 | 18:54

Казахстанецът Александър Винокуров изненадващо грабна златото

От Краси Киров

Казахстанският колоездач Александър Винокуров изненадващо спечели златото в олимпийското състезание по колоездене на шосе в общия старт.

В масовия старт имаше и българско участие като Данаил Петров завърши на 60-о място, а Спас Гюров се отказа по време на състезанието. Още преди да заминат за Лондон българите обявиха, че тяхната цел е да финишират в надпреварата.

Самото състезание бе много интересно като премина през различни етапи. Най-важен се оказа финалния спринт на Винокуров, който изпревари Ригоберто Юран от Колумбия.

И двамата завършиха с еднакво време- 5 часа, 45 минути и 57 секунди. Бронзовият медал остана за Александер Кристоф от Норвегия с време 5:46.05.

На около 30 километра преди финала имаше откъсване на лидерите. Много от големите звезди в този спорт не успяха да покажат истинските си възможности или бяха подценили трасето.

По време на самото състезание се изсипа и дъжд в част от трасето. Големите надежди на домакините умряха след като Марк Кавендиш остана на 29-о място