Даниел Асенов бе избран за най-добър млад спортист за 2015 10.01 | 13:40
Младежкият ни национален отбор по волейбол и треньорът им Драган Иванов бяха избрани за отбор и треньор на годината

Европейският шампион по бокс за мъже в кат. до 52 кг Даниел Асенов спечели приза за най-добър млад спортист на България за 2015 година.
18-годишният Тайсън, както всички го наричат, събра 358 т. в допитването до спортните журналисти, за да донесе втори пореден приз при младите (до 19 г.) на българския бокс. През 2014 г. №1 стана Благой Найденов. Асенов стана и първият млад спортист с място в Златната десетка и при големите състезатели, където бе №5.
Младият боксьор получи наградата си от президента на федерацията по бокс Красимир Инински на специалната церемония, проведена на Водната сцена в мол Paradise Center в София. Той се присъедини към останалите призьори: Владимир Зографски (2011 г., ски-скокове), Ния Димитрова (2012, биатлон), Денис Димитров (2013, лека атлетика) и Благой Найденов (2014, бокс). Втори в допитването за 2015 г. с 228 т. остана Адриан Андреев (тенис), а трети е Алберт Попов (ски-алпийски дисциплини) с 226 т. 14-годишният тенисист живее и тренира в Испания и не успя да присъства на тържеството, но неговата награда взе капитанът на за Купа "Дейвис” Тодор Енев. Алберт пък, който попада в топ 10 на младите спортисти за четвърта поредна година, за първи път успя да вземе лично наградата си.
Цялата статия и всички призьори може да видите в Sporta.bg
Водещи
-
Ферай от "Ергенът 4" влиза и в новото риалити "Любов в рая"
Зрители веднага разпознаха гласа на риалити героинята, без дори да се налага да виждат лицето...
06.08 | 13:45
-
Ново силно вторично земетресение от 6,4 по Рихтер разтърси Камчатка
Трусът е усетен в Петропавловск-Камчатски, регистрирани са още четири последващи сътресения
06.08 | 17:30
-
Мирчев: Бойко Борисов става обикновен рекламен агент на новите държавни Лафки на Пеевски
Според съпредседателя на „Да, България“, това е остър завой към ляв турбопопулизъм
06.08 | 17:15
-
Иво Сиромахов: Интернет-тълпата раздава правосъдие и налага свой морал
Махалото се е устремило със страшна скорост към крайната точка на виртуалната анархия. В...
06.08 | 17:00
Най-четени
-
Наш милионер подкара една от най-скъпите коли в света
Хърватският електромобил впечатлява не само с футуристичен дизайн, но и със зашеметяващи...
06.08 | 12:15
-
Пътуванията със самолет в Европа може скоро да станат по-удобни
Кога ще се промени контролът на летищата?
06.08 | 11:30
-
В по-голямата си част пожарът в Балчик е овладян, но все още има тлеещи огнища
След заседание на оперативния щаб снощи бяха оставени дежурни екипи, а гасенето се поднови в...
06.08 | 10:30
-
България ще бъде домакин на едно от най-големите спортни събития - Giro d'Italia
Това съобщи министърът на туризма Мирослав Боршош на съвместен брифинг с министъра на спорта...
06.08 | 11:59