Двама българи продължиха в Лига Европа, други двама отпаднаха 23.02 | 22:17
Твенте и ПСВ Айндховен намериха място в следващата фаза, докато Стяуа и Висла напуснаха турнира
Твенте на Николай Михайлов и ПСВ Айндховен на Станислав Манолев се класираха за 1/8-финалите на Лига Европа, докато Стяуа на Валентин Илиев и Висла на Цветан Генков отпаднаха от надпреварата.
Отборът на Твенте се класира успешно за 1/8-финалите на втория по сила клубен турнир на континента, след като тази вечер воденият от Стийв МакКларън състав спечели с 1:0 и втория си двубой с румънския гранд Стяуа. Първата среща в Букурещ преди седмица завърши с чист успех 1:0 за холандския тим, което и му даде сериозно предимство преди реванша в Еншеде. Задачата на гостите от Румъния пък бе допълнително утежнена в 29', когато нелепа грешка на вратаря Татарушану позволи на Шадли да открие.
Българският национал Николай Михайлов отново започна в титулярния състав на Твенте, като бившият страж на Левски нямаше почти никаква работа в течение на двубоя. Родният вратар все пак показа класа малко преди края, когато не позволи на Николич да отбележи очи в очи с него. Бившият защитник на ЦСКА Валентин Илиев отново остана на резервната скамейка на Стяуа, като така и не се появи в игра. Така Твенте се класира за следващата фаза на Лига Европа, а негов съперник на 1/8-финалите ще бъде победителят от срещата между Шалке 04 и Виктория Пилзен.
Българският национал Станислав Манолев записа пълни 90 минути за своя ПСВ Айндховен, който разгроми с 4:1 турския Трабзонспор и продължи към 1/8-финалите. Първият мач в Турция завърши при успех 2:1 за "филипсите", които елиминират своя съперник с общ резултат 6:2. Гостите от Трабзонспор завършиха мача и с човек по-малко, след като вратарят Зенгин получи червен картон минута преди края на първото полувреме.
Така "филипсите" се класираха за 1/8-финалите на турнира, където обаче ще имат изключително тежък съперник. Опонент на ПСВ ще бъде испанският гранд Валенсия, който в същото време отстрани от турнира английския Стоук Сити.
Висла завърши наравно 0:0 при гостуването си на Стандард в Лиеж и отпада от 1/16 финалите на Лига Европа без да бъде победен. Равенството 1:1 в Краков обаче дава предимство на белгийците заради отбелязания гол на чужд терен, като полският шампион остана с човек по-малко в този двубой, а Цецо Генков реализира изравнителния гол в самия край.
Водещи
-
Франция напуска НАТО? 2
17.01 | 15:59
-
Огнян Минчев: Логично е да се излъчи европейски представител за разговор с Москва
Едва ли има еднозначен отговор на въпроса, за какво му е на Тръмп Гренландия всъщност,...
17.01 | 15:30
-
Нана Гладуиш за трети път е диагностицирана с рак, този път на кожата
За това сподели самата тя
17.01 | 15:00
Най-четени
-
От 19 януари до 18 юли спират влаковете между метростанциите "Сливница" и "Обеля"
За посочения период метростанция "Сливница" ще бъде крайна за линии № 1 и № 4; станция "Обеля"...
17.01 | 10:20
-
Ваня Григорова: Падането на правителството беше гласът на гнева, но ни остави без бюджет
Независимият общински съветник предупреди за колапс в здравеопазването, хаос в София и липса...
17.01 | 12:00
-
Все повече българи напускат Великобритания
Около 11 хиляди наши сънародници са си тръгнали от Острова през последната година
17.01 | 11:40