Двоен успех за България на Световната купа по художествена гимнастика 07.05 | 09:46

За последно 2 медала в една и съща дисциплина имахме преди 9 години

Невяна Владинова спечели златния медал в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в София. Към уникалния ден добавяме още един наш успех - Катрин Тасева се нареди на второ място и завоюва сребърното отличие. Така на първите две места на почетната стълбичка имаме две българки!

За последно подобно нещо се случва преди около десетилетие - във Варна (2008 година), когато две наши момичета се качват на почетната стълбичка в Световна купа, но при съвсем друга конкуренция, а и в началото на изданията на тези турнири, припомня Блиц.

След първите два уреда Катрин делеше третото място. Днес обаче Тасева стартира с изключителна лента, за която получи 18.300 точки. На бухалките имаше грешка в началото, но все пак взе 17.400 точки. Сборът от 70.450 се оказа второ място в класирането.

Трета с 70.300 завърши представителката на Израел Линой Ашрам. В класирането следват двете грации от Беларус Алина Харнашко (69.400) и Катсярина Галкина (67.300).

В днешния ден Невяна ще играе в четирите финала, а Катрин в три – без този на обръч.

Източник: Sporta.bg