Джерард се подхлъзна срещу Челси и Ливърпул изпусна титлата 08.11 | 14:40
Ирония на съдбата лиши "червените" от бленувания трофей

Челси удари Ливърпул с 2:0 на "Анфийлд" в края на миналия сезон и свали "червените" от върха в английската Висша лига два кръга преди финала на кампанията, като в крайна сметка титлата отиде при Манчестър Сити.
Известната реплика на капитана Стивън Джерард "няма да ни се изплъзне" (this doesn't ... slip now от английски) след последния съдийски сигнал на дербито със Сити (3:2) се обърна срещу него с цялата ирония и жестокост на съдбата именно срещу Челси.
Джерард позволи на топката да му се изплъзне (на английски slip е подхлъзване), след като се подхлъзна в средата на терена и Демба Ба спринтира към вратата на Симон Миньоле, за да открие резултата в края на първото полувреме.
Именно загубата от Челси съкруши Ливърпул в битката за титлата, защото в следващия кръг мърсисайдци трябваше да търсят победа с шест гола като гости на Кристъл Палас. Дори при 3:0 възпитаниците на Брендън Роджърс атакуваха без мисъл за защита и позволиха нелеп обрат до 3:3, който предреши изхода на шампионата.
Припомнете си как Джерард се подхлъзна и Ливърпул загуби титлата в Англия във видеото в Sporta.bg
Водещи
-
Нов бойкот на големите хранителни вериги и банките у нас
Организаторите призоваха протестни акции да има всеки четвъртък.
06.03 | 08:53
-
Зеленски заяви, че с очите си иска да види „пълния и окончателен край на войната в Украйна“
„Разчитаме на европейското единство зад Украйна и работим за него. Всички искаме сигурно...
05.03 | 17:58
-
Депутатът от "Възраждане" Искра Михайлова беше отстранена от днешното пленарно заседание
След подновяване на заседанието председателката на парламента Наталия Киселова измени...
05.03 | 17:40
Най-четени
-
Нов бойкот на големите хранителни вериги и банките у нас
Организаторите призоваха протестни акции да има всеки четвъртък.
06.03 | 08:53
-
Затоплянето продължава с много слънце
Максималните температури ще са между плюс 12°C и 14°C, в района на Видин, Сандански и Пловдив...
06.03 | 09:00
-
Държавният бюджет за тази година влиза на първо четене в пленарната зала на Народното събрание
Рискове пред финансовата рамка
05.03 | 09:27