Джокович надделя над Раонич за юбилейна титла 02.11 | 18:11

Сърбинът с 20-и трофей от сериите "Мастърс"

Новак Джокович (Сърбия) защити титлата си на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Париж с награден фонд 3,45 милиона евро. Водачът в световната ранглиста Джокович разгроми на финала Милош Раонич (Канада) с 6:2, 6:3 за 83 минути.

За сърбина това е първа титла след раждането на сина му Стефан на 21-и октомври. Той печели титлата в Париж за трети път след 2009-а и 2013-а година.

27-годишният белградчанин пое рано инициативата и поведе с 4:1. Той затвърди превъзходството си в първия сет с още един пробив в осмия гейм.

Във втората част Джокович отново взе ранен аванс след пробив, а след 4:1 нямаше проблеми да затвори мача.

За сърбина това е 20-а титла от турнирите "Мастърс" и победа номер 600 в кариерата му. Джокович постигна четвърти успех от четири мача срещу Раонич.

Американците Боб Брайън и Майк Брайън пък станаха първите тенисисти (на сингъл или на двойки), които печелят шест титли от турнирите "Мастърс" в един сезон.

Братята победиха на финала Марчин Матковски (Полша) и Юрген Мелцер (Австрия) със 7:6(5), 5:7, 10-6 за 1:37 час.

За Боб и Майк Брайън това е титла номер 102 на двойки в кариерата им и 32-и трофей от турнирите "Мастърс" във финал номер 50.