Димитър Бербатов има нов треньор в Монако 06.06 | 09:23

Наставникът на Спортинг (Лисабон) Леонардо Жардим пое монегаските

Димитър Бербатов има нов треньор в Монако. Официално досегашният наставник на Спортинг (Лисабон) Леонардо Жардим подписа договор за 3 години с монегаските и ще ги води при завръщането им в Шампионската лига.

39-годишният специалист е роден във Венецуела и ще наследи на поста в Княжеството освободения Клаудио Раниери, под чието ръководство Монако извървя пътя до елитната Лига 1 и си спечели правото да участва директно в групите на Шампионската лига, финиширайки втори в първенството.

Ако Жардим пък бе останал в Спортинг, щеше да тренира друг български футболист – Симеон Славчев, когото "лъвовете" закупиха от Литекс през май месец. Роденият във Венецуела специалист стана известен в Португалия с доброто си представяне начело на Спортинг (Брага) през сезон 2011/12, когато със скромен бюджет успя да изведе отбор от млади състезатели до третото място в първенството Лига Сагреш, благодарение на 15 поредни победи.

Преди да поеме Спортинг пък Жардим водеше Олимпиакос, но през януари 2013 беше освободен от своите функции, въпреки че водеше с 10 точки в гръцката Суперлига.