Димитър Кутровски с рекорден прогрес от 125 места в ранглистата на ATP 20.02 | 12:30
Цвети бележи напредък с две места, а Гришо изостава с една позиция

Втората ракета на България Димитър Кутровски отбеляза скок със 125 места в световната ранглиста на ATP. Той заема вече номер 313 в света, което е и негов рекорд.
Българинът направи истински фурор миналата седмица на турнира в Сан Хосе. Там Дими започна от квалификациите на турнира и стигна до ¼ финалите. Това му донесе 56 точки и класирането 125 места напред в ранглистата.
Най-добрият български тенисист Григор Димитров също участва на турнира в Сан Хосе, но отпадна в първия кръг. По този начин той бележи спад с 1 място в ранглистата и вече е номер 83. Днес Гришо пък започва участието си на турнира в Мемфис. Димитър Кузманов се изкачва с 25 места и вече е на 847-а позиция.
При жените Цвети Пиронкова бележи прогрес с две места и вече се намира на 44-то място в ранглистата. Чаровната тенисистка достигна до третия кръг на турнира в Доха през изминалата седмица.
Елица Костова отново е в топ 150, като се намира на 148-а позиция. Диа Евтимова е 157-ма, а Александрина Найденова е №316.
В топ 10 при мъжете и жените няма промени. Единствено в топ 30 най-голямата промяна е смъкването в ранглистата на Анди Родик с цели десет места. Бившият номер 1 в тениса вече се намира на 27-мо място в света.
Водещи
-
Костадинов: Когато "Възраждане" получи властта, ще извади България от еврозоната
Протестите ни ще продължат и след 8-и юли, увери той
06.07 | 18:00
-
Далай Лама навърши 90 години
Хиляди последователи отбелязаха юбилея на духовния водач в подножието на Хималаите
06.07 | 17:40
Най-четени
-
Напусналият ПП Димитър Шалъфов описа поетапно корупциония скандал
Преди дни общинският съветник заедно с още трима свои колеги обвиниха партията в корупционни...
06.07 | 10:00
-
Рая Назарян: Опозицията се превърна във фабрика за неуспешни вотове
Това правителство преследва много упорито всички заложени цели, заяви тя
06.07 | 13:20
-
Трима загинали, след като кола се заби в заведение в Разград
Автомобилът е управляван от 19-годишен младеж
06.07 | 11:40