Доминация на Мерцедес в Барселона 11.03 | 19:43

Михаел Шумахер и Нико Розберг с отлично представяне на тестовете в Каталуния

Под диктовката на Мерцедес GP премина четвъртият ден от тазседмичните тестове във Формула 1 на пистата "Каталуния", след като Михаел Шумахер даде най-добро време, а съотборникът му Нико Розберг се нареди трети. Между двамата пък остана пилотът на Ферари Фернандо Алонсо, който изостана на +0.365 секунди от времето на Шуми.

Извършените подобрения в болида на Мерцедес видимо тласнаха тима към по-добро представяне в днешния ден, а Пилето бе най-бърз със своите 1:21.249 минути, постигнати в течение на общо 67-те му обиколки на пистата. Днес екипът на Рос Браун демонстрира за първи път и цялото си снаряжение, с което ще гони призови места в Мелбърн, а резултатите от това не закъсняха.

Двукратният световен шампион Фернандо Алонсо престоя най-дълго от всички на трасето - цели 141 обиколки, а най-доброто му време дойде по време на квалификационна симулация. По-късно Ферари опитаха да осъществят и симулация на състезание, но тя бе прекъсната от червения флаг на пистата, предизвикан от Камуи Кобаяши, чийто болид спря насред асфалта.

Като цяло днес повечето най-добри времена дойдоха в следствие на квалификационни симулации, включително и времето от 1:22.073 секунди на Ник Хайдфелд, наредило го на четвърта позиция след Алонсо и двамата пилоти на Мерцедес. Пети и шести пък останаха съответно Рубенс Баричело и Камуи Кобаяши, докато световният шампион Себастиян Фетел с Ред Бул остана едва осми. Младият германец навъртя 64 обиколки, като дори успя да предизвика и появата на червен флаг, спирайки на изхода от бокса.

На пистата днес излезе и световният шампион за 2009 Дженсън Бътън, който обаче завърши едва предпоследен на 13-о място. Смяна на двигател коства на МакЛарън доста обиколки, а Бътън навъртя общо 57, но нито една от тях с по-лек резервоар.

Испания Рейсинг, които представиха днес новия си болид F111, не успяха да го изпробват на пистата, тъй като някои части за него все още не са пристигнали. Повечето от отборите във Формула 1 вече приключиха с предсезонните си тестове за 2011, но утре МакЛарън, Уилямс, Ферари, Испания Рейсинг и Мерцедес ще останат за финалния ден в Барселона.