ЕА Sports и Фондация „Лео Меси” пренасят радостта от футбола по улиците на Барселона 14.03 | 18:00
Това ще бъде само началото на взаимоотношенията между футболиста и издателя

Популярно игрище за уличен футбол в Барселона ще бъде върнато към живота чрез тотална реконструкция през 2012 г. благодарение на гейминг гиганта EA и Фондацията "Лео Меси”. Игрището, което се намира в квартала "Бон Пастор”, се нуждае от ремонт от няколко години и ще се сдобие с модерна настилка, странични греди, врати и много други. Така ще бъде създадена висококачествена и модерна среда за младежите в Барселона.
"Футболът ми достави толкова много радост и се надявам, че това ново игрище за уличен футбол ще донесе същото удоволствие и на децата в Барселона" – заяви Меси. "EA SPORTS споделят моята страст да помагат мечтите на децата да се сбъдват и им благодаря, че вдъхват живот на този нов проект."
"Партньорството ни с Фондацията "Лео Меси” е основа за нашите отношения с безспорно най-великия футболист в света, а реконструкцията на това игрище е страхотен първи проект от него", коментира Джон Розенблат, който е старши маркетингов директор в EA SPORTS. "Нямаме търпение да видим как децата на Барселона се забавляват на новото игрище и изразяват любовта си към футбола в безопасна и качествена обстановка. "
Проектът за реконструкцията на игрището отбелязва и старта на играта FIFA Street, на чиято корица е изобразен Меси. Играта носи автентично улично футболно преживяване за феновете по света, притежаващи PlayStation 3 или Xbox 360. Играта ще бъде в магазините по целия свят тази седмица.
През ноември миналата година EA SPORTS съобщи за партньорството, което ще се развива в различни аспекти и в рамките на което Лео Меси ще се превърне в EA SPORTS футболен посланик. EA Sports и Фондацията "Лео Меси" обединяват усилия, за да подкрепят социални, учебни и свързани със здравето инициативи за децата по целия свят. Меси ще бъде и основно действащо лице в маркетингови и рекламни кампании, ще бъде звезда на кориците на игрите и ще участва в дейностите на социалните медии по света за култовата поредица футболни игри FIFA.
Водещи
-
Европейската прокуратура временно отстрани Теодора Георгиева
Късно снощи стана ясно, че Европрокуратурата е започнала разследване срещу Георгиева
27.03 | 21:15
-
Митов: МВР не е препятствало разследване на ЕП срещу бившия енергиен министър Владимир Малинов
Това заяви от парламентарната трибуна министърът на вътрешните работи по време на изслушване...
27.03 | 20:45
-
Живеем във виртуална реалност, твърди физик
Вселената ни може да е усъвършенствана компютърна симулация, доказателството е в Библията,...
27.03 | 20:30
Най-четени
-
Костов, КНСБ: Каскада от протести при увеличение на заплатите с 5%
„Министрите да си видят социалните партньори по места и да видят кое е останало...
27.03 | 20:00
-
Радев за казуса с МЕЧ: Това беше напълно излишна криза точно в този момент
"Това беше напълно излишна криза точно в този момент"
27.03 | 10:45