Една от звездите на Ювентус преподписа до 2019 година 27.10 | 21:55
Френският национал Пол Погба остава в Торино за още пет сезона

Една от звездите на Ювентус Пол Погба (вдясно на снимката) най-накрая сложи край на спекулациите с бъдещето си и преподписа с италианския шампион до 2019-та година. Предишният контракт на френския национал бе до 2016-та, така че той парафира наново за още три допълнителни сезона в "Старата госпожа".
От пресслужбата на клуба побързаха да се похвалят още миналия петък с постигнатата договорка между Погба и ръководството, но към онзи момент имаше за доизясняване дребни детайли по сделката.
Според най-авторитетния френски спортен вестник "Екип", новата годишна заплата на Погба е 9 милиона евро, от които футболистът ще прибира чисто между 4 и 5. В контракта му има клаузи, които според неговото представяне, му позволяват да увеличи възнаграждението си до около 6.5 милиона евро чисто (или 13 милиона брутно).
Дори и без допълнителните бонуси, Погба е един от най-скъпоплатените футболисти не само в Ювентус, но и в цялата Серия А. Не е тайна, че италианското Калчо изостава значително спрямо английската Висша лига, например, в платежоспособността на грандовете, което ограничава шансовете на големите отбори да привличат звезди от световен мащаб.
Пол Погба лично разпространи първата снимка от същинското подписване на новия договор с Ювентус чрез профила си в социалната мрежа Туитър. "Току що подписах новия си контракт с Ювентус. Искам да благодаря на клуба за вярата в мен и на тифозите за подкрепата им", написа френският халф към фотоса.
Водещи
-
Радостин Василев: Костадинов може да управлява България само и единствено с ГЕРБ
Според него още в първия ден на този парламент е имало мнозинство срещу Пеевски и Борисов
18.06 | 20:45
-
Виждали ли сте го? Полицията в София издирва 16-годишно момче
Емил Антонов е напуснал дома си на 12 юни около 9:30 часа и оттогава е в неизвестност
18.06 | 20:30
-
Проф. Михайлова: Президентът не е само обединител, но и политически активно лице
Важно е действащите политици да намерят път първо към себе си, после и към хората, отбеляза тя
18.06 | 20:00
Най-четени
-
Радев отвърна на Борисов: Твърдението му е цинично и невярно
Според Борисов заради президента българите, евакуирани от Израел, са върнати у нас с...
18.06 | 13:40
-
София: При санитарен минимум 80 спешни екипа, ние имаме 10-12
„На дневното дежурство в този ден са били 10 линейки и на нощното са били 10 линейки“, каза...
18.06 | 10:18
-
ДБ ще внесе законопроект екотаксите да не бъдат увеличавани
Поскъпването им ще доведе до вдигане цените на електроуредите и до ненужна инфлация, каза в...
18.06 | 15:30
-
Радев: България може да е регионален фактор със стратегии
Просперитетът на всяка държава зависи от функционирането на приобщаващи политически и...
18.06 | 11:45