Етиопка грабна златото на полумаратона в Каварна 06.10 | 12:18

Месерет Хайлу триумфира с време от 1:08.55 часа

Етиопската лекоатлетка Месерет Хайлу с резултат 1:08.55 часа е новата световна шампионка по полумаратон за жени.

Втора се класира също атлетката от Етиопия Фейсе Тедесе, която изостана само с една секунда - 1:08.56 часа. Трета се класира кенийката Паскалия Кипротич с време 1:09.04 часа.

Кенийката водеше до последните пет километра от дистанцията, когато изостана и се задоволи с бронзовия медал.

В отборното класиране първи е отборът на Етиопия, втори - отборът на Кения, трети - на Япония.

В надпреварата участваха три български състезателки. Най-напред завърши Анита Кръстева, която зае 51-во място с 1:20.56 часа.

Втора от отбора на България се класира Сивия Дънекова, която завърши 55-та с 1:24:07, трета - Ивета Бонева, която направи най-добър личен резултат време 1:25:06 и класиране на 57-мо място.