Жалко: Контузия сложи край на кариерата на легендата Плюшченко 13.02 | 19:55
Руският фигурист взе решението преди броени минути

Руската легенда във фигурното пързаляне Евгени Плюшченко изненадващо сложи край на спортната си кариера, след като получи контузия по време на последната си тренировка в Сочи.
Фигуристът е почувствал болка в гърба вчера, а на днешната тренировка падна по време на изпълнение на троен аксел, което само е усилило напрежението в областта на кръста. Именно заради това той взе решение да се откаже от индивидуалната надпревара.
В следствие на контузията той взе решение и да се откаже от спорта, в който през последните 10 години е абсолютен властелин. На въпрос на журналист той е отговорил, че въпреки че е на 31 година, след 12 операции и още една контузия, е време да се откаже.
Олимпиадата почна брилянтно за Плюшченко, който изигра феноменално съчетание по време на отборната надпревара, с което помогна на Русия да спечели златния медал. След това той потвърди, че ще участва и в индивидуалното състезание, само за да се откаже няколко дни по-късно заради поредна травма.
В легендарната си кариера той има 2 олимпийски златни медала, като единият бе завоюван в Торино през 2006 година. Той е 3-кратен световен и 7-кратен европейски шампион, а също така е с 4 златни медала от сериите Гран При.
Не изпускайте нищо от Сочи 2014 в специализирания модул на Sporta.bg
Водещи
-
Откриха проект за рециклиране на строителни отпадъци в Кремиковци
Умните общества не си замърсяват околната среда, заяви вицепремиерът Томислав Дончев
03.05 | 18:00
-
България триумфира в отборната надпревара при девойките на Еврокупата по художествена гимнастика
Грациите ни спечелиха златото в Баку
03.05 | 17:40
-
Какъв ще е м. май за всеки според личния му месец?
Времето е подходящо за шопинг на джаджи и домашни ел. уреди, сочи месечната прогноза на топ...
03.05 | 17:20
-
България и Гърция подписаха съвместната декларация за водите на Арда
Това съобщиха днес от гръцкото външно министерство, родното МВнР още не е потвърдило
03.05 | 17:00
Най-четени
-
България и Гърция подписаха съвместната декларация за водите на Арда
Това съобщиха днес от гръцкото външно министерство, родното МВнР още не е потвърдило
03.05 | 17:00
-
Антон Хекимян: Сицилианска е драмата между Терзиев и Спаси София
Борис Бонев е като латерна, с Терзиев говорят само за пари и постове, издаде той
03.05 | 13:00
-
Гришо си призна, че е с ново гадже (СНИМКИ)
03.05 | 13:40
-
Шок цени: От 50 до 300 лева за килограм череши!
Ако изобщо има някакви череши на пазара, ще бъдат скъпи, защото неочакваните студове унищожиха...
03.05 | 14:00