Жозе Моуриньо тръгна с победа в Челси 17.07 | 18:37

"Сините" спечелиха с 1:0 срещу сборен отбор на Тайланд

От Константин Симидчийски

Новият стар мениджър на Челси Жозе Моуриньо стартира с победа в летните контроли на тима, след като днес воденият от него тим спечели с 1:0 срещу сборен отбор на Тайланд в столицата Банкок.

Единственият гол в мача падна след 33 минути игра, когато Ромелу Лукаку реализира дузпа и изведе "сините" напред в резултата. До края на двубоя и двата тима имаха шансове за попадения, но до такова така и не се стигна.

Моуриньо заложи на Ромелу Лукаку на върха на атаката на Челси, докато новото попълнение Андре Шюрле също попадна сред титулярите. Кевин Де Брюн, Лукас Пиасон, Рамиреш и Микаел Есиен също заеха места сред стартовите единадесет, а Уолъс, Томас Калас, Джон Тери и Ашли Коул започнаха в отбрана пред вратаря Петър Чех.

Първоначално сред титулярите бе обявено името на Франк Лампард, но след загрявката английският национал отстъпи мястото си на Рамиреш.

Челси очаквано започна по-добре в днешния двубой, но британският гранд така и не стигаше до чиста възможност за първи гол. В 17' Лукаку отигра с глава центриране на Де Брюн, а тайландският тим за малко не вкара сам топката във вратата си.

983822Постепенно обаче се стигна до 32', когато бе отсъдена дузпа в полза на "сините" от Лондон. Новото попълнение от Бразилия Уолъс бе свален от тайландски бранител, а реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Ромелу Лукаку, който отбеляза първия си гол под ръководството на Моуриньо и изведе Челси напред.

В 38' Лукаку бе близо до втори гол, но тайландският страж Кланклин отрази изстрела му с левия крак.

През втората част Жозе Моуриньо даде шансове за изява и на други футболисти, като в игра се появиха Джамал Блекман, Бранислав Иванович, Гари Кейхил, Натаниъл Чалоба, Райън Бертранд, Марко ван Хинкел, Виктор Моузес, Бертранд Траоре, Еден Азар и Демба Ба.

Пет минути след почивката вратата на тайландците по чудо оцеля, след като първо удар на Моузес бе париран, а след това Кевин Де Брюн не бе ефективен при добавката. В 57' Еден Азар стреля добре от пряк-свободен удар, но и този път вратарят спаси.

В 66' близо до гол бяха тайландците, а Каимби от стопроцентова позиция не успя да възстанови равенството. До края на мача темпото на игра стихна, а срещата приключи при резултат 0:1 в полза на англичаните.