Започна новият сезон във волейболната Суперлига 14.10 | 20:00

Шампионът ЦСКА не срещна никакви проблеми при домакинството си на Черно море, докато Левски отстъпи у дома на Марек Юнион-Ивкони

Шампионът ЦСКА очаквано стартира с победа новия сезон в българската Суперлига по волейбол, след като днес воденият от Александър Попов състав се наложи с 3:0 (25:22, 25:13, 25: 21) при домакинството си на Черно море БАСК в столичната зала "Васил Симов".

Сашо Попов заложи на стартов състав Николай Иванов, Евгени Иванов, Стоян Самунев, Ивайло Стефанов, Велизар Кьосев, Емилиян Мирчев и либеро Антон Василиев, като гостите от Варна така и не намериха сили за поне един гейм при визитата си в столицата.

В течение на 70-минутния двубой Александър Попов дори изпробва някои от своите резервни състезатели на игралното поле. Във втория гейм ветеранът Николай Иванов отстъпи мястото си на младия Георги Сеганов, който остана на терена до края на двубоя и завърши мача.

Отборът на Левски от своя страна започна с поражение кампанията си в Суперлигата, губейки с 2:3 (19:25, 16:25, 25:23, 25:23, 11:15) домакинството си на Марек Юнион-Ивкони в столицата.

"Сините" губеха с 0:2 гейма, но успяха да изравнят, след като подобриха посрещането си, а в атака Симеон Александров бе почти безпогрешен. В тайбрека обаче по-опитният отбор на Марек успя да спечели с 15:11. За Левски най-резултатен бе Симеон Александров с 29 точки, а за Марек Георги Елчинов реализира 24 точки.

В другите две срещи Монтана победи Славия с 3:0 гейма, а Арда (Кърджали) се наложи над Нефтохимик 2010 също с 3:0 гейма.