Защо Кубрат Пулев загуби битката за титлата на Кличко? 16.11 | 09:19
Българинът игра разпиляно и забрави за ударите с лява ръка на Кличко

Снощи в зала "О2" в Хамбург Владимир Кличко нокаутира Кубрат Пулев и сложи край на надеждата на българския претендент за световната титла в тежка категория на IBF, поне засега.
Украинецът доминираше почти изцяло двубоя, като Кобрата призна, че не е доволен от своята игра, от изпълнението на плана си и като цяло заяви, че явно все още не е бил готов да се изправи срещу един от най-великите боксьори в историята и безспорно най-добрия в момента.
Основните проблеми на Кубрат в двубоя бяха в силата на неговите "power punches", както и в защитата му, която беше разбита още в първия рунд, а Кобрата така и не успя да се възстанови след двата нокдауна в първата част.
Пулев беше много активен от самото начало, нанесе и първия в мача, но след това понесе тежки атаки, падна два пъти на ринга, влизайки в темпото на Кличко, вместо да остане на стабилна дистанция, каквато на моменти пазаше във втората и четвъртата части, когато с контраатаки той нанесе и най-добрите си атаки.
За съжаление, Кобрата вкара едва 10 от 64 прави удара с водещата ръка (jabs), което е най-ниският показател в мачовете му в профи-бокса. Също така той "вкара" 15 от 43 удара в брадичката, главата, носа и/или тялото на Кличко, но липсата на сила в неговите "power punches" направи така, че украинецът дори да не се смути от атаките му, с изключение на две серии от ляв-десен прав и първия удар в мача.
След нокаутите пък Пулев държа гарда си много ниско и потърси по-голяма честота в своите атаки, което на моменти откри гарда му за "по-слабата" лява ръка на Кличко. Самият украинец показа, че дори ударите с дясната му ръка да са по-добри, той няма проблем да свали съперник и с лявата ръка, както направи в 5-ия рунд.
Кличко пласира 98 удара в Пулев, докато българинът се отчете с почти тройно по-малко - 98:38.
Водещи
-
Дмитрий Песков обяви кога ще се състои чакана среща
Владимир Путин готов да се срещне с Владимир Зеленски
04.08 | 15:45
-
„Главна инспекция по труда“ продължава да отчита сериозен брой работещи без трудов договор в сектор „Хотелиерство и ресторантьорство“
От началото на годината са установени 416 работещи без трудов договор в сектора при общо...
04.08 | 15:15
-
Годишната профилактика на "Топлофикация София" продължава
В началото на септември (от 1 до 8) профилактика ще бъде извършена в ТЕЦ "София Изток".
04.08 | 13:59
-
Случаят с децата на спортния лагер във Варна: Лабораторни проби показаха замърсяване със стафилококи
В пробите, взети от ръцете на служител и от кухненската посуда, е установено наличие на...
04.08 | 13:45
Най-четени
-
От 1 септември: Забраняват гел лаковете
TPO се използва в някои UV гелове и хибридни лакове за нокти, като помага на продукта да се...
04.08 | 11:45
-
Аптеките в страната срещат сериозни предизвикателства с въвеждането на двойното етикетиране на цените на лекарствата в левове и евро
Първоначално софтуерът е давал и неточни изчисления на цените на лекарствата от левове в евро,...
04.08 | 09:59
-
Софи Маринова ще изкара 340 000 лева само за август, ако не и повече
В попфолк средите се знае, че хонорарът й е 10 000 лева, но може и да го е увеличила в...
04.08 | 12:30
-
Бизнесът има отсрочка до края на октомври да пренастрои касовите си апарати и софтуерите на фирмите
Тя отбеляза, че засега няма увеличение в цената на услугата по поддръжката на касовите...
04.08 | 10:59