Зенит свали Тренто от европейския връх 17.03 | 21:27

Воденият от Радостин Стойчев състав допусна загуба на 1/2-финалите на "Файнъл Фор" на Шампионската лига, отстъпвайки с 1:3 на руския гранд

Руският Зенит Казан победи Тренто (Италия) с 3:1 (31:33, 25:20, 25:23, 25:17) на полуфиналите на Шампионската лига по волейбол и детронира победителя в турнира от последните три сезона.

Воденият от Радостин Стойчев италиански тим не успя да се противопостави на мощната игра съперника и сдаде трофея. Българският национал Матей Казийски започна като титуляр за Тренто и беше най-резултатен за тима със 19 точки. Като резерва пък на игрището се появи друг българин Цветан Соколов, който завърши с 1 точка.

Тренто отрази три геймбола в първата част, която драматично спечели с 33:31. Италианците дръпнаха с 14:10 във втория гейм, но руснаците изравниха при 15:15 и до края доминираха.

Третата част беше равностойна. При 23:24 обаче Соколов не успя да завърши една атака на италианците и след удар в аут донесе успеха на Казан.

Четвъртият гейм също тръгна равностойно, но след 9:9 възпитаниците на Владимир Алекно тотално доминираха. Страхотен мач за руснаците направи звездата на отбора Максим Михайлов, който наниза 26 точки, 6 от които директно от сервис. Евгени Сивожелез добави 22 точки за успеха.

Така на финала Зенит ще се изправи срещу полския Скра Белхатов, който в другия полуфинал победи турския Аркас Измир с 3:0 (25:23, 25:21, 28:26).