Златан Ибрахимович пред любопитен рекорд 17.09 | 20:29

Нападателят на ПСЖ ще влезе в историята на Шампионската лига

От Константин Симидчийски

Голямата звезда на Пари Сен Жермен Златан Ибрахимович не е футболист за един клуб. Това отдавна е известно на всички фенове на играта, но и ще бъде отново потвърдено утре вечер.

Парижани стартират участието си в груповата фаза на Шампионската лига, като воденият от Карло Анчелоти състав приема Динамо Киев в своя първи двубой от група А на надпреварата.

Привлеченият от Милан Златан Ибрахимович пък е изправен пред крайно любопитен рекорд. Шведският национал ще се превърне в първият футболист в ерата на Шампионската лига, който е записал мачове от турнира с екипите на шест различни клуба.

За първи път Ибра стори това с фланелката на холандския Аякс, като освен това е защитавал цветовете на италианските Ювентус, Интер и Милан. Един сезон шведът игра и за Барселона, като с каталунците достигна ½-финалите на турнира през сезон 2009/10.

Макар и обаче да е един от най-големите нападатели на нашето съвремие, мечтата "Шампионска лига" засега остава мираж за Ибрахимович. Нападателят така и не успява да достигне до триумф в най-силния турнир на континента, като нищо чудно ПСЖ да е последната му надежда за успех.

Водещи

Най-четени