Ибрахимович респектиран от класата на Барселона 27.03 | 16:54

Шведският таран на Милан осъзнава, че неговият тим е на прага на сериозно изпитание

От Константин Симидчийски

Шведската суперзвезда на Милан Златан Ибрахимович говори днес пред журналистите в Милано, ден преди утрешния първи ¼-финал от Шампионската лига срещу бившия му тим Барселона.

Шампионите на Италия и Испания се изправят един срещу друг на "Стадио Сан Сиро", като Ибрахимович ще се опита отново да отбележи във вратата на Виктор Валдес, както го стори и при поражението с 2:3 в груповата фаза на турнира. Шведът отново говори за престоя си на "Камп Ноу" и класата на Барса, като дори пожела успех на каталунците в борбата им с Реал Мадрид в Примера Дивисион.

"Не ме е срам да кажа, че съм играл за Барса. Също както и не ме е срам да кажа, че се надявам те да спечелят титлата в Испания", заяви таранът.

"Нямам съмнения, че Меси и Барселона биха се справили чудесно в Серия А. Няма друг отбор в света, който да притежава подобна класа. Дори и Реал Мадрид. Този мач е много важен за мен, но не само за мен, а и за всички миланисти. Трябва да изиграем два перфектни двубоя, защото противникът ни е най-силният обор в света. Не харесвам дефанзивния футбол, но зависи от треньора как ще играем", допълни Ибра.

"Все още поддържам връзка с много от футболистите на Барселона. Те всички са страхотни хора, като бяхме в прекрасни отношения, когато и аз бях там".

Както винаги, Ибрахимович отново бе попитан и за широко дискутираните си отношения с Хосеп Гуардиола, по чийто адрес написа куп нелицеприятни неща в своята автобиографична книга.

"Дали аз и Гуардиола все още имаме проблеми помежду си? Той си има неговите проблеми, аз си имам моите. Миналото си е минало. Не зная дали ще стиснем ръцете си".

Старши-треньорът на "росонерите" Масимилиано Алегри от своя страна посочи, че че въпреки проблемите си с отсъстващи състезатели, Милан няма да изневери на философията си да практикува офанзивен футбол.

"Очакват ни два трудни мача, защото Барселона е най-силният тим в света. Трябва да бъдем напълно готови и да се представим отлично", отбеляза Алегри.

"Този отбор на Милан не е изграден, за да се отбранява. Не можем да си позволим да играем като Интер на Моуриньо, защото техният тим бе далеч по-силен физически, докато ние разчитаме повече на техниката. Имаме различни характеристики".

Водещи

Най-четени