Ивайло Петев избра "легионерите" за мача с Италия 10.03 | 16:55
Селекционерът ще разчита на десетима от чужбина

Новият национален селекционер Ивайло Петев е готов със списъка на десетимата "легионери", на които ще разчита в състава си за изключително важното домакинство на Италия от квалификациите за Евро 2016.
Двубоят с четирикратните световни шампиони е на 28-ми март от 21:45 часа на Националния стадион "Васил Левски".
Петев е подготвил списък с десетима играчи, които защитават цветовете на чуждестранни отбори – предшественикът му Любослав Пенев разчиташе на 12 "легионери", но явно двукратният шампион с Лудогорец ще повика повече футболисти от българската А група (правим уговорката, че Емил Гъргоров вече защитава цветовете на софийския Локомотив).
В сравнение с последния мач от квалификациите за Европейското първенство във Франция, единствено Ивайло Чочев от Палермо е ново лице, докато контузеният Иван Иванов по обясними причини не е повикан, а Гъргоров би бил представител на А група.
Любопитен факт е, че нападателят на Ливорно Андрей Гълъбинов също не фигурира в списъка на Петев, след като преди това бе постоянно в състава. Въпреки няколкото проведени разговори с Валери Божинов, националният селекционер е решил да пренебрегне и него.
Списъкът с десетимата футболисти от чуждестранни клубове, повикани от Петев, вижте в Sporta.bg
Водещи
-
По случай Летния Никулден бяха раздадени безплатно 1300 порции рибена чорба и 250 порции испанска паеля
Днес Бургас отбелязва летния Никулден.
09.05 | 16:59
-
На парада на Червения площад в Москва по случай 80-годишнината от Деня на победата Русия показа бойни дронове
Сред дроновете, които бяха показани по време на парада по случай победата над нацистка...
09.05 | 16:40
-
МЕЧ: Взели сме решение да подкрепим вот на недоверие
Твърдо съм убеден, че темите трябва да са много актуални, да бъдат добре аргументирани,...
09.05 | 16:15
-
В ход е национална акция по проверка на хосписи и домове за възрастни хора
Акция в продължение на войната с имотната мафия
09.05 | 16:00
Най-четени
-
Борисов шеговито: Ще цитирам Тръмп, който каза, че иска да е папа, моето желание е да съм главен прокурор
Ето какво още каза Борисов
09.05 | 09:27
-
Демерджиев подчерта, че случаят "Магдалена" не е изолиран
Според него всички виждат какво се случва в МВР, а Даниел Митов "стои неадекватно" и очевидно...
09.05 | 12:59
-
Желязков: Самолетът F-16 Block 70 e летящ, годен и боеспособен
Премиерът посочи, че като част от гаранционната поддръжка на машината е подменен „гаранционен...
09.05 | 13:30
-
Валентин Вацев: Европа и Русия се готвят за директен военен сблъсък
Вацев критикува остро българската политическа класа за "безхаберие" и "неразбиране на...
09.05 | 11:45