Иван Милкович спечели наградата за най-полезен волейболист 19.09 | 11:52

Сръбската легенда донесе европейската титла на своята страна и обра овациите на публиката

Легендарният сръбски диагонал Иван Милкович, който реши отново да облече националната фланелка и да помогне на страната си в битката за олимпийски квоти и европейска слава, имаше двоен повод за радост след изиграването на финалната среща на Евро 2011 в Чехия и Австрия снощи.

Освен победата над Италия на финала и неочакваното злато, за което дори и сърбите не си позволиха да мечтаят на глас, опитният диагонал вдигна приза за най-полезен играч на турнира за огромния си принос за изстраданата победа над Русия на полуфинала и стабилните изяви на сърбите в мача за титлата срещу Италия снощи.

Още двама волейболисти на шампионите намериха място сред отличниците на тазгодишния Евроволей - Марко Подрасчанин и Никола Ковачевич, а останалите индивидуални призове останаха за волейболисти на сребърния медалист Италия и участниците в малкия финал - Полша и Русия.

Ето и пълният списък на най-добрите на Евроволей 2011:

MVP: Иван Милкович (Сърбия)
Най-добър реализатор: Максим Михайлов (Русия)
Най-добър нападател: Максим Михайлов (Русия)
Най-добър изпълнител на сервис: Бартош Курек (Полша)
Най-добър блокировач: Марко Подрасчанин (Сърбия)
Най-добър посрещач: Никола Ковачевич (Сърбия)
Най-добро либеро: Андреа Бари (Италия)

Най-добър разпределител: Драган Травица (Италия)

Крайно класиране на тазгодишния шампионат на Стария континент (Отборите със звездичка се класират за борбата за олимпийски квоти в Световната купа, а отборите в черно - за следващото издание на Евроволей през 2013-та):