Ивелин Попов с шанс да играе срещу Хърватия 05.10 | 11:07
Българският нападател получи травма в мач с клубния си Спартак (Москва)
Звездата на националния отбор Ивелин Попов най-вероятно ще може да играе в предстоящите евроквалификации с Хърватия и Азербайджан, пише "7 дни спорт". Халфът на Спартак (Москва) получи контузия по време на мача на своя тим срещу Мордовия и бе заменен принудително. Вчера той се завърна в България и веднага мина на преглед при доктор Валентин Великов. Първоначалните изследвания са показали, че няма нищо притеснително около Попов.
Според информациите, Ивелин е получил крамп, който обаче не е само на прасеца, а засяга по-голяма група мускули. Именно това е довело и до принудителната му смята в мача с Мордовия, когато той отбеляза единственото попадение за своя тим. Очаква се днес Попето да тренира на облекчен режим на първото занимание на националите в Правец. Най-вероятно във вторник той ще мине нов преглед, за да се види какво е състоянието му и да се прецени кога да започне пълни натоварвания. На този етап обаче не съществува голяма опасност той да пропусне гостуването на Хърватия на "Максимир" в събота.
Пред националния селекционер Ивайло Петев няма никакви други проблеми, след като нито един от футболистите играли мачове в събота и вчера рано през деня, няма оплаквания. Днес на обяд трябва цялата група да се събере в Правец, като най-вероятно по-късно ще се присъединят някои от играещите в чужбина - като Ивайло Чочев, чийто полет ще кацне по-късно.
Водещи
-
Бабикян: Правителството падна, но съдебната система остава завладяна
Всяко поколение трябва да дава своя данък за демокрацията ни, смята той
18.12 | 20:15
-
Д-р Николай Михайлов: Протестът не решава политическите въпроси, а отнема от и бездруго осакатения труден бюджет
Бойко Борисов има една версия за себе си в критична ситуация, че представлява боцман на борда...
18.12 | 20:00
Най-четени
-
"Или пари днес, или кръв утре" - ключова среща на ЕС за финансиране на Украйна със замразени руски активи
„Путин разчита на нашия провал. Не можем да си го позволим“, заяви Кая Калас
18.12 | 13:10
-
Официално приеха осемте F-16 в авиобаза "Граф Игнатиево"
18.12 | 13:28
-
България представя първите осем изтребителя F-16 Block 70
Преди дни в страната пристигнаха и последните два самолета от първата партида, с което...
18.12 | 10:45