Ивет Лалова завърши четвърта на турнира в Дюселдорф 08.02 | 22:12

Европейската шампионка на 100 метра не успя да повтори успеха си от Карлсруе

Най-добрата спринтьорка на България Ивет Лалова завърши 4-та във финала на 60 метра на турнира по лека атлетика в зала в Дюселдорф, Германия.

По-рано днес Ивет се класира за финала, записвайки второ време в своята серия, но в решаващото бягане българката бе изправена от три други лекоатлетки.

Във финалното бягане Лалова записа време от 7,24 секунди, колкото бе и времето й във полуфиналната серия.

Победителка на 60 метра в Дюселдорф стана водачката в световната ранглиста Мюриел Ауре, която бе над всички със своите 7,08 секунди.

На втора позиция остана американката Барбара Пиер с 7,12 секунди, а трета се нареди Шери-Ан Бруукс от Ямайка със 7,20 секунди.

Така Ивет Лалова не успя да повтори успеха си от Карлсруе, където спечели първа победа за годината с време от 7,19 секунди.