Ивет Лалова избухна в спринта на 200 метра - класира се първа в своята серия и е на полуфинал 15.08 | 16:50

Чаровната лекоатлетка ще бяга в по-удобен коридор за място на финала в малките часове на сряда

От Божидар Александров

Ивет Лалова зарадва цяла България като спечели своята серия в спринта на 200 метра на Олимпиадата в Рио. Чаровната лекоатлетка бяга в шести коридор и не остави шансове на своите конкурентки.

Лалова пробяга дистанцията за време от 22,61 секунди. Направи впечатление, че в края на спринта си тя намали оборотите, защото бе сигурна в успеха си. Така българката не само се класира за полуфинала в дисциплината 200 метра, а и спести сили.

Родната надежда за добро представяне в Царицата на спортовете ще тръгне в по-удобен коридор в полуфиналите, защото спечели серията си, а победителите ще получат по-добрите места в предпоследния старт от надпреварата в Рио. Очаква се въпросният спринт да започне около 4.00 сутринта българско време в сряда.