Ивет Лалова остана на осма позиция във финала на 60 метра 11.03 | 17:38

Българката финишира за 7,27 секунди на световния шампионат на закрито

Българката Ивет Лалова завърши на последната осма позиция във финала в спринта на 60 метра на Световното първенство по лека атлетика в зала в Истанбул (Турция).

27-годишната Лалова финишира за 7,27 секунди, но записа най-доброто си представяне на световен шампионат на закрито. Българката имаше здравословни проблеми преди бягането, но въпреки това успя да стигне до финал.

Лалова не успя да се доближи до личния си резултат през сезона от 7,14 секунди, което щеше да бъде достатъчно за четвъртото място.

Вероника Кембъл-Браун (Ямайка) защити титлата си от Доха 2010 с най-добър резултат в света за сезона от 7,01 секунда.

Втора остана Мюриел Аур, който със 7,04 секунди регистрира национален рекорд на Кот д'Ивоар и спечели първи медал за страната си от световно първенство в зала. Трета пък се нареди Тиана Медисън (САЩ) със 7,09 секунди.

Другата българка Инна Ефтимова отпадна с последно 22-о време на полуфиналите от 7,44 секунди.