Ивет Лалова с престижно трето място в Диамантената лига 07.06 | 08:47

Чаровната ни атлетка записа лично постижение за сезона на 200 метра

От Краси Киров

Ивет Лалова зае трето място в бягането на 200 метра на турнира от Диамантената лига по лека атлетика в Рим.

Най-добрата ни спринтьорка направи много силно бягане и финишира трета с време 22,78 секунди, което е най-добро лично нейно постижение за сезона.

Изненадващо първа стана представителката на Кот Д'Ивоар Муриел Ауре с 22,36 секунди, която спечели убедително финала.

Втора се нареди олимпийската шампионка в дисциплината Алисън Филикс (САЩ) с 22,64.

Постижението на Ивет е най-доброто в Европа на 200 метра от началото на годината. Ивет направи страхотно бягане в последните 100 метра и задмина няколко световни шампионки.

Конкуренцията в това бягане беше много жестока, след като на 4-то място остана Керън Стюарт (Ямайка).

Петото място зае европейската шампионка от 2010 година Мириам Сумаре (Франция). На шесто място се нареди другa световна шампионка от 2010 година - Лорин Уилямс (САЩ).

Георги Иванов зае седмо място в тласкането на гюле (мъже) при дебютното си участие на турнира от Диамантената лига по лека атлетика в Рим.

Българинът записа най-добрия си резултат от 19,99 метра при петия си опит на "Стадио Олимпико" в италианската столица. Иванов започна с 19,97 метра, а след това изтласка гюлето на 19,78 и 19,98.

Последва неуспешен четвърти опит, а при петия си опит регистрира 19,99 метра, след което завърши състезанието с неуспешен шести опит. Победата в тласкането на гюле завоюва световният шампион в дисциплината Давид Щорл (Германия) с 20,70 метра.

В сектора за скок на височина дебютантката в Диамантената лига Мирела Демирева завърши със 184 см и остана десета.

Видео от великолепното бягане на Ивет Лалова може да видите в Sporta.bg.