Ивет Лалова се класира за полуфинала на 100 метра в Рио 13.08 | 12:21
Тази нощ тя ще бяга в компанията на най-бързата в света Илейн Томпсън от Ямайка
Най-добрата българска спринтьорка Ивет Лалова се класира за полуфинал на 100 метра при жените в Рио, след като завърши трета в своята осмина серия. Това й беше напълно достатъчно, за да заеме едно от третите места, които я пращат напред в 24-те за полуфинала, съобщи БТА.
Времето на Ивет бе 11.35, като тя остана в серията си след Инглиш Гарднър (САЩ) с 11.09 и Карина Хорнв от Южна Африка с 11.32. Лалова стартира добре, но не успя да развие бягането си във втората половина от дистанцията, където обикновено е нейната сила.
Все пак в най-силната осмина финална серия от предварителните пресявания резултатът й беше достатъчно добър, за да продължи напред. Полуфиналите в тази дисциплина са в нощта на събота срещу неделя от 3.00 часа българско време, а час и половина по-късно е финалът на най-атрактивната дисциплина. Ивет ще се състезава и на 200 метра в Рио.
Според публикуваните стартови листа европейската ни вицешампионка в дисциплината от тази година ще бъде в компанията на най-бързата през сезона Илейн Томпсън от Ямайка. През 2016 г. представителката на карибската страна има 10.70 секунди. През тази година Ивет Лалова има личен резултат от 11.11 секунди.
Съгласно квалификационния регламент първите две по място от трите полуфинала плюс следващите две с най-добри времена от всички състезателки във втория кръг на 100 метра ще попаднат в бягането за олимпийските медали.
Финалът на 100 метра за жени също е тази нощ в 4.37 часа българско време.
Водещи
-
Експерт посочи сериозен проблем със заплатите в страната
Славова обясни, че това е тенденция през годините, която се запазва.
14.11 | 17:59
-
България ще поиска разсрочване на плащанията за изтребителите F-16
Целта е покриване на дефицити
14.11 | 17:40
-
Жълт код за мъгли в Северна България
Обявен е жълт код в 11 области на Северна България заради мъгли.
14.11 | 17:20
-
Адриан Николов, ИПИ: Бедността у нас е около 22% на национално ниво
Генерално разликите са двойни – между областите на опашката и областите начело, обясни в...
14.11 | 16:45
Най-четени
-
Бойко Борисов: Избраният за особен управител на "Лукойл" има опит и не е бил министър
Попитан дали обмисля ограничаването на бонусите в държавната администрация, той заяви, че е...
14.11 | 10:15
-
Слабо налягане и възможно замътване на водата в редица квартали заради авария в София
Ще бъдат засегнати Военномедицинска академя, и Александровска болница.
14.11 | 10:45
-
Днес е последният ден, в който шофьорите могат да карат автомобилите си с гуми, неподходящи за зимни условия
Изискването е от 15 ноември до 1 март всички автомобили да са оборудвани със зимни гуми или с...
14.11 | 11:00