Ивет Лалова се класира за финала на Европейското първенство 27.06 | 20:21
Чаровната българка спечели полуфиналната си серия с време от 11,22 секунди

Най-добрата българска спринтьорка Ивет Лалова се класира на финала на 100 метра на Европейското първенство по лека атлетика в Хелзинки.
Чаровната българка измина разстоянието за 11,22 секунди и спечели първата полуфинална серия на шампионата. Зрителите на олимпийския стадион видяха един страхотен старт на Лалова, която излезе начело в началото на бягането и до края поддържаше темпото си.
Така утре от 18:30 часа българско време Ивет Лалова ще бяга за европейската титла. По-рано днес българката спечели своята серия с време от 11,06 секунди, което бе най-доброто постижение в Европа за сезона.
По този начин Лалова се превръща в най-голямата фаворитка за златния медал в Хелзинки в най-атрактивната дисциплина. Втора в полуфиналната серия остана Олга Белкина (Русия) с 11,30 секунди. Трета се нареди литовката Лина Гринчикаите.
Другата ни представителка на 100 метра Габриела Лалева отпадна по-рано днес в сериите след като финишира на шеста позиция.
В другата полуфинална серия първа финишира Олеся Повх (Украйна) с 11,13 секунди. Втора остана Верена Зайлер (Германия) с 11,17 секунди.
Водещи
-
Първите глоби за шофиране в аварийните ленти на магистралите ще бъдат налагани от тази събота и неделя
Позицията на МВР
15.07 | 17:40
-
Нов обрат по делото "Дебора"
Районният съд в Пловдив пусна на свобода обвиняемия Георги Георгиев срещу парична гаранация от...
15.07 | 16:45
Най-четени
-
Николай Василев: Трябва да спрем да говорим, че има инфлация, такава няма
По негови думи инфлация ще има, но причината за това е бюджетната политика на правителствата...
15.07 | 13:45
-
Томислав Дончев: Приемането на еврото не е сред рисковете, които ни крие бъдещето
В събитието участва и икономическият анализатор Йонко Чуклев.
15.07 | 14:30
-
Тръмп за BBC: Разочарован съм от Путин, но не съм го отписал
Интервюто се появява в медийното пространство часове след като Тръмп обяви нови оръжейни...
15.07 | 12:00