Играч на Левски с асистенция при разгром на Каталуния над Кабо Верде 31.12 | 09:15

Крилото на "сините" Гари Родригес започна като титуляр и се отличи с асистенцията за гола

Националният отбор на Каталуния се наложи с категоричното 4:1 над Кабо Верде в приятелски мач, игран на Олимпийския стадион в Барселона.

Гостите от Кабо Верде изненадващо поведоха с попадение на Джанини в 10’. Крилото на Левски Гари Родригес започна като титуляр, като направи много силен мач и се отличи с асистенцията за гола. Той бе заменен през второто полувреме, а за времето което прекара на терена блесна с още няколко силни пробива.

Радостта на Родригес и компания обаче трая малко, защото след това за по-малко от десет минути каталунците се развихриха и решиха всичко с три бързи гола, дело на Серхио Гарсия - 2 и Боян Къркич, а акрайното 4:1 оформи нападателят на Осасуна Ориол Риера.

В състава н домакините липсваха звездите Андрес Иниеста, Виктор Валдес и Шави Ернандес, но въпреки това в състава на борещата се за независимост испанска област играеха 8 футболисти на Барса, след които Сеск Фабрегас, Жерард Пике, Жорди Алба, Серхио Бускетс.

Подробности, видео и снимки от контролата Каталуния - Кабо Верде вижте в Sporta.bg.