Инна Ефтимова спечели спринта на 60 метра, Тезджан остана трета 05.02 | 20:42

Момчил Караилиев нямаше проблеми в тройния скок за радост на публиката

Лекоатлетката Ина Ефтимова започна по перфектен начин сезона след като спечели надпреварата на 60 метра на международния лекоатлетически турнир "Академик", който се провежда в столична зала "Фестивална".

Втора остана победителката от преди две години Ивана Рожман (Македония). На трето място се нареди световната шампионка за девойки Тезджан Наимова, която се появи на българска писта за първи път от три години.

Атлет номер едно на България за 2009 година - Момчил Караилиев, пък нямаше особени проблеми в тройния скок и спечели първото място под аплодисментите на публката. Втори остана Живко Петров.

Тази година в турнира "Академик" участват 166 атлети от България, Сърбия, Румъния, Македония и Гърция.