Истината за Неймар 24.01 | 20:55
В Барса категорично: Не сме лъгали за цената на Неймар

Новият президент на Барселона Хосеп Мария Бартомеу беше категоричен, че всичко около трансфера на Неймар е легално и легитимно, като индиректно се заяде с Реал Мадрид, заявявайки на пресконференция днес, че "някои хора още не са преодолели факта, че Неймар подписа с Барселона, а не с тях".
Както беше обещано вчера, новият президент излезе пред медиите и даде обширна пресконференция, на която на няколко пъти беше категоричен, че трансферът на Неймар струва 57.1 милиона евро.
Той беше попитан за различните клаузи в договора му, но коментира, че Неймар е получил 2 милиона за класирането си в топ 5 "Златната топка". Също така има да взима още 46 милиона евро в следващите 5 сезона.
По-рано този месец пресата в Испания разкри, че трансферът на бразилецът е струвал над 91 милиона евро, като разликата е била дадена на семйството на играча. Това доведе до множество критики срещу Росел, който вчера подаде оставка, а срещу него и клуба беше заведено дело заради съмненията във финансови злоупотреби.
Бартомеу обаче обясни спокойно, че подобен иск е немислим и името на клуба и Росел ще бъде изчистено в най-скоро време.
Всеки има право да прави каквото си иска. Няма никакви обвинения в момента срещу Росел, знаем, че аз и Фаус също бяхме въвлечени в този контракт, така че ако някой иска да ни включи в иска, нека го направи", допълни той.
"Не се срамуваме от нищо. Всичко което сме направили, е за доброто на отбора. Неймар е привлечен под всички регулации и всичко е легитимно. Цената му е 57.1 милиона евро. Явно някои отбори не могат да приемат, че той е при нас.
Много отбори го искаха, но не искам да споменавам техните имена. Ако мислите, че това е голям европейски отбор, то тогава значи и те са го искали. Радваме се, че битката за Ди Стефано в офиса беше спечелена от Реал Мадрид, но сега Неймар се озова при нас".
Не сме натискали бащата на Неймар да махнат клаузата за конфиденциалност в договора на Неймар. Той сам ни звънна, за да ни позволи да разсекретим неговият договор, за да спрат слуховете, които опетняват клуба и сина му", каза още Бартомеу.
На пресконференцията той отново подчерта, че остава до 2016 година и най-важните му дела ще бъдат свързани с изчистването името на клуба и реновацията на "Камп Ноу". Също така той коментира и оставката на Сандро Росел, разкривайки че решението е взето най-вече заради сигурността на неговото семейство.
"Опитвахме се да го убедим да остане в отбора и да е част от плановете на Барселона, но обясни личните и професионалните си причини за това да подаде оставката си. Той е много добър мой приятел и един велик президент подаде своята оставка. Надявам се да продължим неговото успешно дело", каза Бортомеу.
Водещи
-
Военна техника ще се придвижва по пътищата у нас
Автоколоните ще се ескортират от екипи на служба „Военна полиция“.
11.08 | 17:59
-
Регионалната здравна инспекция в Кърджали е регистрирала първия случай на СПИН за тази година
Потвърденият случай на СПИН не е установен по време на кампанията. Пациентът се е изследвал на...
11.08 | 17:40
-
България e сред осемте държави без законодателство за киберсигурност
Сериозни глоби при нарушения
11.08 | 17:20
-
51 пожара са възникнали днес, десет от тях са напълно загасени
Опасност за националния парк
11.08 | 16:59
Най-четени
-
Гастроентеролог: Внимавайте с яйцата, леда в заведенията и царевицата на плажа през лятото
Той е член на Европейското дружество по гастроентерология, активно участва в научни форуми в...
11.08 | 14:15
-
Откриха мъртва сърна, завързана в чувал
Тялото на животното е намерено в имот в селото, завързано в чувал.
11.08 | 12:30
-
Преди срещата на върха: При какви условия е възможен мир в Украйна?
Украинският президент Володимир Зеленски не беше посочен като участник в разговорите за...
11.08 | 11:30
-
35-годишен мъж е нападнат в дома си в центъра на София
Нападението е било заснето от охранителни камери на сградата.
11.08 | 10:15